Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zázraky se dějí: Dvěma párům s koronavirem se narodily úplně zdravé děti

Zdroj: Wuhan Expats
+ Dalších 6 fotografií
Zázrak
Nemocnice ve městě Wu-chan postižená nebezpečným koronavirem zažívá zázraky. Každý den se testují lidé na infekci koronavirem, ale i přes všechno zlé přichází na svět uzlíčky štěstí.

V nemocnici Wu-chan Union, která byla určena jako hlavní porodnice v době šířící se nákazy, se v sobotu narodil manželskému páru chlapeček. Otci byla diagnostikována infekce smrtícím virem a u matky se na výsledky testů čekalo, ale jako zázrakem se dítě narodilo zdravé. Lékaři i sestry museli být při porodu oblečeni do ochranných obleků, přičemž museli dbát zvýšené opatrnosti, aby nevzniklo riziko nakažení.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Nejsou jediní

Ženě v téže nemocnici diagnostikovali už ve čtvrtek 30. ledna infekci koronavirem. Kvůli postupnému zhoršování jejího zdravotního stavu se doktoři rozhodli pro porod císařským řezem, který byl pro nenarozené dítě nejbezpečnější variantou. „Pacientka byla seznámena se svým zdravotním stavem. Měla obavu především o své dítě,“ popsal doktor Yu Dan situaci.

U porodu se kvůli riziku přenosu infekce na potomka nepohyboval žádný člen rodiny. Malou holčičku nechal personál nemocnice otestovat a testy vyšly negativní, děvče se tedy opravdu narodilo naprosto zdravé, ale zůstane pod dohledem minimálně 14 dní. Matka, manžel i dítě jsou stabilní, ale všichni tři jsou rozděleni a umístěni v izolaci.

Zázračné dítě

Zhao Huaxian, hlavní pediatr nemocnice v Harbinu, prohlásil: „Tohle dítě je vzácný případ,“ přičemž přikázal neustále monitorovat stav dítěte. „Náš hlavní cíl je vyhnout se infikování dítěte, tak jsme provedli veškerá opatření a budeme dítě nepřetržitě kontrolovat.“

Nákaza je ale pořád nebezpečná

Koronavirus je pro svět opravdu silné sousto. K dnešnímu dni je počet infikovaných už více než 20 600 lidí. Virus si vyžádal už 427 obětí. Objevují se stále nové a nové případy nebo nepotvrzené hrozby.

Související články

Další články