Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Za vším hledej ženu: Štěstí Jana Železného předcházel rozvod kvůli nemanželské dceři

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
VZTAHY
Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný (50) neměl tak idylické vztahy se ženami, jak by se na první pohled zdálo. Teď se sice oženil na Atletickém stadionu v Nymburku, kde si v sobotu dopoledne vzal svou svěřenkyni Andreu Drápalovou (26). Vztahy s manželkou Martou i přítelkyní Barborou Výbornou skončily smutným rozchodem - z obou má ale po dvou potomcích.

Je to třináct let, co se Jan Železný rozvedl. V tichosti opustil luxusní vilu v Kosmonosech, kde žil společně s manželkou Martou. Po dvaceti letech soužití ukončil, co roky budoval. Důvod byl jediný, už čekal se svou milenkou prvního potomka.

Když měl Železný soudem odklepnutý rozvod, už s milenkou Barborou Výbornou vychovávali dvouměsíční dcerku Annu (dnes 12 let). V průběhu let se jim narodila ještě jedna holčička, ale jejich vztah během posledního roku naprosto zkolaboval.

Snad až teď legendární český oštěpař našel vytouženou lásku, se kterou mu to vydrží. A důvod by mohl být prostý. Jana a o 27 let mladší svěřenkyni Andreu Drápalovou spojuje nejen láska, ale i společná vášeň – hod oštěpem. Železný jistě v koutku duše věří, že platí zlaté pravidlo „do třetice všeho dobrého“. Tak české legendě držme palce.

label alt

Co možná o Janu Železném nevíte:

  • Bývá považován za nejlepšího oštěpaře všech dob. Je držitelem tří zlatých medailí (1992, 1996, 2000) a jedné stříbrné medaile z olympijských her (1988), trojnásobný mistr světa (1993, 1995, 2001), několikanásobný rekordman a držitel současného světového rekordu v hodu oštěpem z roku 1996 (98,48 metru).
  • Sportovní kariéru ukončil na mítinku v Mladé Boleslavi dne 19. října 2006.
  • Jako jediný třikrát přehodil 95 metrů, což se zatím od změny těžiště oštěpu nikomu jinému nepovedlo.
Více o tématu

Související články

Další články