Útok na Miroslavu Němcovou! Na přechodu na ni najížděl zastánce Ruska, poslala ho někam
K agresivnímu incidentu mělo dnes podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) dojít v centru Prahy na přechodu pro chodce. Jeden z řidičů, údajně obhájce ruské agrese, na ni měl najíždět a sprostě jí nadávat. Němcová odpověděla nyní již známým citátem vojáků ze Zmijího ostrova.
„Dnes dopoledne na mě na přechodu v Praze najíždělo auto. Řidič (cca 65) na mě křičel nadávky. Zastánce Ruska. Odpověděla jsem mu rusky - slovy ukrajinských vojáků ze Zmijího ostrova. Určitě rozuměl, přestože to byl Čech. Takových tu není málo.“ Takto oznámila na Twitteru senátorka Miroslava Němcová, že byla dnes cílem útoku proruského automobilisty.
Dnes dopoledne na mě na přechodu v Praze najíždělo auto. Řidič (cca 65) na mě křičel nadávky. Zastánce Ruska. Odpověděla jsem mu rusky - slovy ukrajinských vojáků ze Zmijího ostrova. Určitě rozuměl, přestože to byl Čech. Takových tu není málo.
— Miroslava Němcová (@Nemcova_Mirka) March 1, 2022

Jak pomoci Ukrajině
Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.
Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:
- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa
- Sbírka organizace Člověk v tísni
- Sbírka organizace Charita Česká republika
- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze
Více o tématuFiala: Projevy násilí do slušné společnosti nepatří
Útok na Miroslavu Němcovou odsoudil premiér Petr Fiala (ODS): „Projevy násilí do slušné společnosti nepatří a nemají v ní místo. K těm patří i dnešní incident, kdy na senátorku ODS Miroslavu Němcovou v centru Prahy najížděl a sprostě ji urážel obhájce ruské agrese vůči Ukrajině. Podobné útoky na kohokoli důrazně odsuzuji,“ napsal Fiala rovněž na Twitteru.
GLOSA: Ve Zrádcích vás smete i jedno špatné gesto. Když chceš být oblíbený, skončíš podezřelý
Související články

Evropa krok od války? Polsko požádalo o aktivaci článku 4. Premiér Fiala bije na poplach

Válka na dosah českých hranic: Na Polsko dopadly ruské drony a rakety

Masivní výpadek proudu zasáhl Česko. Lidé byli zaseklí ve výtazích, MHD v Praze stála

OBRAZEM: Stovky lidí podpořily v Praze Ukrajinu. Na transparentech karikovali Trumpa i Putina

Pavel zkrotil Babiše ohledně Ukrajiny: Možná se zase vymluví na akustiku, nevěří opozici Šándor

Zelenskyj v Praze. Mohl tu být dřív, nevděk neřešme, ve válce je vše jinak, říká Šándor

Svět řeší pražskou demonstraci: Rusko mluví o převratu, Argentina o dvou svetrech

Miroslava Němcová zavzpomínala pro eXtra.cz na 17. listopad '89: Bála jsem se o syna
