Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Sexuální útoky ve Švédsku: Staly se před dvěma lety a byly zamlčeny! Šlo totiž o uprchlíky z Afghánistánu

Tito lidé netuší, jak se mají v Evropě chovat.
Zdroj: repro youtube
Sexuální útoky v Německu nebyly jedinými, kterými se Evropa zabývala. Podobný případ zaznamenali předloni také ve Švédsku. Gangy mladých cizinců zaútočily na ženy při švédském hudebním festivalu. Policie ale mlčela. Jaký důvod k tomu měla?

Švédský Stockholm byl terčem mladých přistěhovalců před dvěma lety. Ženy na hudebním festivalu mladíci zneužili a sahali jim do kalhotek. Nejmladší oběti bylo přitom teprve jedenáct let.

Desítka švédských dívek si během festivalu „We are Stockholm“ vytrpěla svoje. V tu dobu, kdy k sexuálnímu obtěžování došlo, bylo na největší hudební události Švédska 160 tisíc lidí. Skupiny mladíků se mezi dívky vetřely a beze slova na ně začaly sahat. Útočníci z festivalu byli Afghánci.

„Během koncertů to bylo příšerné. Jakmile jste vstoupili do davu, začali vás osahávat a obklíčili vás. Jedna z mých kamarádek upadla a vrhli se přímo na ni. Bylo jim jedno, že se brání i že má přítele,“ uvedla jedna nezletilá svědkyně incidentu.

Policie nakonec pozatýkala asi dvanáct cizinců a situaci měla za vyřešenou. Napadené slečny byly také okradeny.

Přestože švédskému deníku Dagens Nyheter svědci o útoku řekli, nenapsal o něm ani řádku. Prý pro ně nebylo sexuální harašení mladíků na festivalu dost dobrým tématem. Šéfka rubriky o Stockholmu označila informace o útoku za nepravdivé.

Redakce deníku Dagens Nyheter se začala o útok na festivale zajímat až po silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem.

Podle místního rozhlasu bylo z festivalu vyvedeno 200 chlapců. Pro nedostatek důkazů je následně policie propustila.

Dívky stejně jako v Německu neměly šanci pachatele dost dobře rozpoznat.

Související články

Další články