Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Útoky na německé ženy byly řízeny z jednoho centra, tvrdí ministr spravedlnosti Heiko Maas

Ministr spravedlnosti Heiko Maas si myslí, že zločiny během silvestrovské noci byly pečlivě naplánovány.
Zdroj: facebook.com/Heiko Maas
+ Další 2 fotografie
V Kolíně nad Rýnem panuje po silvestrovských útocích velké napětí. Probíhají demonstrace a všichni občané se snaží prosadit, aby byli uprchlíci deportováni zpět do své země. Není se čemu divit, od chvíle, kdy běženci do Německa přišli, děje se jedna hrůza za druhou. Ministr spravedlnosti Heiko Maas je názoru, že násilí během oslav někdo plánoval.

Skupina mužů zaútočila na Silvestra v Kolíně nad Rýnem na bezbranné ženy. Nejdřív je přistěhovalci arabského a severoafrického vzhledu osahávali. Pak došlo i ke znásilnění.

Napadené ženy chvíle hrůzy popsaly Imigranti se k nim chovali jako ke zvířatům.

Včera zase zaútočilo několik Němců na cizince. Jednalo se o motorkáře, výtržníky a vyhazovače. Ti se údajně mezi sebou dohodli, že je potřeba centrum města od jiných národů vyčistit. Zraněn byl jeden Syřan a dva Pákistánci. Situace v Německu a převážně v Kolíně nad Rýnem je neúnosná. Útok na přistěhovalce z řad německých občanů byl bohužel jen vyvrcholením celého případu ze Silvestra. Policie se domnívá, že lidé zaútočili na imigranty právě kvůli silvestrovským útokům.

Němcům se opravdu za tohle nemůžeme divit. Všichni jsou vytočení do běla a k uprchlíkům mají obrovskou averzi. Snaží se dotlačit vládu k tomu, aby běžence ze země vyhostila

Lidé se bouří a pořádají hromadné demonstrace. Nikoho takového v zemi nechtějí. Touží po klidu. Politici by měli podle nich jednat, a ne jen situaci na veřejnosti komentovat.

Během oslav příchodu nového roku se stalo 516 kriminálních činů. Podezřelí jsou žadatelé o azyl v Německu

Ministr spravedlnosti Heiko Maas má jasno. Útoky na Silvestra byly plánované. Není možné, aby se na náměstí shromáždilo tolik útočníků najednou jen tak. Podle něj souvisí silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem i s těmi v Hamburku.

"Když taková horda začne najednou páchat zločiny, lze předpokládat nějaký druh plánování. Nikdo mi nenamluví, že to nebylo koordinované či připravené," dodal ministr pro německý deník Bild.

"To, co se stalo během silvestrovské noci, byly ohavné kriminální činy, které vyžadují rozhodné odpovědi," prohlásila kancléřka Angela Merkel. Ta se v pátek sešla kvůli útokům s dalšími politiky.

V Kolíně už také protestovali proti vládě a přijímání uprchlíků stoupenci hnutí PEGIDA. Na demonstraci musela zasahovat policie a rovnou s vodními děly Protestovaly také ženy.

Kolínská primátorka Henriette Reker řekla, že bude velmi obtížné pachatele silvestrovských útoků identifikovat. Oběti si totiž útočníky moc dobře nepamatují. Po policii vyžaduje posílení jejich týmu ve městě. Policie by měla vyšetřování útoků dotáhnout do konce co nejdřív. Reker požaduje co nejtvrdší potrestání výtržníků.

Uprchlíky chce zároveň naučit německé kultuře. Je nutné s nimi pracovat, jinak se podobné události budou stále opakovat.

Otázkou zůstává, jestli jsou imigranti schopni pochopit, že se ženy nemají ponižovat, znásilňovat a že opravdu nejsou jen nástroj na sex

Související články

Další články