Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sabina Laurinová o koronaviru: Mezi lidmi je spousta sobectví, musíme se přizpůsobit, apeluje

Sabina Laurinová
Zdroj: archiv FTV Prima
+ Další fotografie
MYŠLENKA
Někdejší pohádková princezna a pořád ještě majitelka líbezného hlasu Sabina Laurinová (48) sice byla na jaře, stejně jako všichni ostatní, zaskočena nečekaným náběhem pandemie koronaviru, snaží se s ním ale naučit žít. Co řekla eXtra.cz o blahobytu, který nás odnaučil překonávat krize, a sobeckosti mezi námi?

Sabina Laurinová krizi zvládá

„Žili jsme ve velmi dobré době historie pro žití, moc jsme se nesetkali s problémy nebo dokonce válkami, nemuseli jsme překonávat žádné větší překážky, proto nás koronavirus zaskočil,“ prozradila eXtra.cz Sabina Laurinová, představitelka vrchní sestry Marie Černé v seriálu Sestřičky Modrý kód.

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R - používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

„Pro spoustu lidí je to těžká situace, ale musíme si z toho něco vzít a přizpůsobit se. Stále tu jsou generace, jako například mých rodičů, které zažily válku a přežily. Dokázaly se v té době radovat, přestože panovala nejistota a strach z budoucnosti. Naděje opravdu umírá poslední. Nesmíme úplně propadnout hrůze,“ myslí si Sabina.

Sama si ale občas raději odpočine od zpráv, i když ji jinak dění ve společnosti zajímá. Nechce se totiž budit ze spaní strachem z toho, co bude, což nyní trápí řadu lidí.

Sobectví mezi lidmi

A co říká na to, jak část veřejnosti nepřijímá opatření, jen se zlobí, nebo za vším vidí spiknutí?

Někteří lidé jsou hodně sobečtí a hlavně kvůli sobeckosti se se situací neumějí vyrovnat. Spousta lidí myslí jen na sebe, na svoje peníze, na svoje dobro a o to víc jim dělá problémy se přizpůsobit. V herecké práci jsme zvyklí se pořád něčemu přizpůsobovat a být trpěliví, takže v tomhle máme trochu vnitřně náskok,“ dodala Laurinová, která sice na jaře přišla úplně o příjmy a žila z úspor, v současnosti ale stále ještě natáčí seriál Sestřičky Modrý kód.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy