Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Prokletí filmů Poltergeist: Herci umírali za podivných okolností, nejmladší Heather bylo jen 12 let

Prokletí filmů Poltergeist: Herci umírali za podivných okolností, nejmladší Heather bylo jen 12 let
Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
+ Další 4 fotografie
kletba
Když v roce 1982 vyšel snímek Poltergeist, mnozí diváci utíkali z kinosálů a kritici ho považovali za mistrovský kousek v hororovém žánru. Hrůzostrašná podívaná se dočkala ještě celkem dvou pokračování, ne všichni herci se však natáčení dalších dílů dožili a nejmladší herečka za záhadných okolností zemřela jen chvíli po premiéře třetího filmu. Někteří lidé si proto myslí, že Poltergeist je prokletý.

Hororový snímek Poltergeist, ke kterému napsal scénář legendární režisér Steven Spielberg, je pro spoustu diváků děsivý dodnes. Vyšel sice na počátku 80. let, tedy v době, kdy neexistovaly tak dobré speciální efekty jako dnes, ovšem atmosféru má stále stejně hrůzostrašnou. Lidi děsí především fakt, že celá třídílná série má být prokletá.

Film sám o sobě pojednává o rodině, jejíž poklidný život naruší neznámé entity z jiného světa. Později se dozvědí, že dům stojí na starém indiánském pohřebišti. Horor je sice děsivý, ale skutečné tragédie, které se děly během či po natáčení, nahání husí kůži.

Dominique Dunne

Herečka Dominique Dunne, která v prvním filmu hrála Danu, se během natáčení rozešla s přítelem Johnem Sweeneym. Ten se v listopadu roku 1982 ukázal před jejím domem a prosil ji, aby ho vzala zpátky. Ona ale odmítla a potkal ji proto tragický osud. John ji ve vzteku popadl za krk a škrtil ji tak dlouho, dokud neupadla do bezvědomí. Odešel a nechal ji zemřít na příjezdové cestě.

Julian Beck a Will Sampson

Julian Beck, který ve druhém filmu hrál kněze, v roce 1983 onemocněl rakovinou a při natáčení se už necítil vůbec dobře. Zemřel jen krátce po dotočení snímku. Nepěkný osud potkal i Willa Sampsona, který hrál šamana. Ten podstoupil transplantaci srdce a plíce, šance na jeho přežití byla od počátku minimální.

Heather O'Rourke

Nejděsivější tragickou událostí spojenou s filmem Poltergeist je úmrtí dětské herečky Heather O'Rourke. Právě její smrt přivedla fanoušky této hororové série k teorii, že je štáb prokletý. Heather bylo v době premiéry prvního filmu 6 let, svým vzhledem panenky okouzlovala svět, měla už ale polovinu života za sebou...

V roce 1988 O'Rourke onemocněla a podle symptomů to vypadalo, že má chřipku. O den později ale zkolabovala a selhalo jí srdce. Podařilo se ji oživit a byla letecky přepravena do nemocnice, kde zemřela při operaci. Její smrt je označována za úmrtí za nejasných okolností, lékaři mají za to, že zemřela kvůli vrozené střevní abnormalitě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy