Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Poprava novináře Jána Kuciaka: Stopy vedou do Itálie! Nechala ho zavraždit nejmocnější mafie z Kalábrie?

Vše nasvědčuje tomu, že za popravou stála nejmocnější italská mafie.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Vraždil profesionální zabiják, který nedělal chyby. O tom nepochybuje nikdo už od první zprávy o popravě slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny K. Kdo chladnokrevný čin vykonal? Všechny dosavadní stopy v tuto chvíli vedou k největší a nejmocnější italské mafii 'Ndrangheta!

Nejpravděpodobnější vyšetřovací variantou vraždy Jána Kuciaka je, že popraven byl kvůli své práci. Snažil se rozkrýt systém tunelování zemědělských dotací Evropské unie na Slovensku. A to se stalo osudným nejenom jemu, ale i milované snoubence Martině K.

Investigativní novinář Tom Nicholson z Kanady se svěřil, že před týdnem se zavražděným Kuciakem komunikoval. Měli si předat informace o napojení italské mafie na slovenskou vrcholnou politiku. Profesionální zabiják, který Kuciaka a Martinu popravil, je zřejmě z nejmocnější italské mafie 'Ndangretha.

Základní kámen této zločinecké organizace z Kalábrie byl položen už v 18. století. V průběhu času se z ní stala největší mafiánská struktura v Itálii, jejíž síť sahá do celého světa. Slovensko nejspíš není výjimkou.

'Ndangretha je velmi všestrannou a dynamickou společností. V tuto chvíli se neví, kdo přesně mafii šéfuje. Jsou to ale právě podvody s dotacemi Evropské unie, na něž v současnosti zaměřují členové pozornost. Kuciak věděl mnoho a patrně právě proto byl chladnokrevně odstraněn.

Související články

Další články