Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

MILION EUR dotáhl v igelitce a vysázel na dřevo! Robert Fico začal honit vrahy Jána Kuciaka

Zdroj: repro ČT
+ Dalších 10 fotografií
Astronomickou částku, rovný milion eur (25 milionů korun) slíbila slovenská vláda za informace, které povedou k dopadení vrahů novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny. Případ mafiánské popravy investigativního reportéra hýbe celou Evropou. Premiér Robert Fico peníze ukázal na tiskové konferenci. A podle policejního prezidenta Tibora Gašpara má vražda přesah do Česka.

"Včera jsem prohlásil a chci to i dnes zdůraznit, že vražda investigativního novináře a jeho partnerky je tragédií, která nemá v naší společnosti místo,“ řekl slovenský premiér Robert Fico na úterní tiskové konferenci. Z mafiánské popravy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny je v šoku celá Evropa.

Pokud se potvrdí, že k vraždě vedla Kuciakova reportérská práce, byl by to útok na demokracii a svobodu tisku na Slovensku, uvedl dále Fico. Zároveň přinesl ukázal milion eur (25 milionů korun), což je odměna za informace, které by vedly k dopadení pachatelů. Lidé v diskuzích na sociálních sítích poukazují na fakt, že tak astronomickou částku slovenský premiér takřka „dotáhl v igelitce“.

„Vyšetřovatelé potřebují klid a podporu, ne zpochybňování nebo výhrůžky,“ vyzval Fico slovenské občany, aby se vyhnuli útokům na postup policistů. Policejní prezident Tibor Gašpar poté prohlásil, že případ má přesah do Česka. Tuto skutečnost ale blíže nespecifikoval.

Související články

Další články