Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Kdo nechal zavraždit novináře Kuciaka? Slováci podezírají tuto krásku z napojení na mafii!

Mária Prošková je asistentkou Roberta Fica. Vpravo je zavražděný novinář
a jeho přítelkyně.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 9 fotografií
Zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak psal o propojení italské mafie a slovenských politiků. Podle slovenských médií se kauza také týká asistentky premiéra Roberta Fica, svůdné Márie Troškové. Ta má prý napojení na italské podnikatele.

Slovenský premiér Fico má krásnou asistentku Máriu Troškovou. Tato dáma má silikony, velké sebevědomí a vliv na premiéra. Podle webu čas.sk nastoupila Trošková do kanceláře předsedy vlády už v roce 2015.

Trošková a Fico spolu byli například na služební cestě v Římě.

Deník SME píše, že zavražděný novinář Ján Kuciak v poslední době pracoval na propojení italské mafie se slovenskými politiky.

Trošková má podle slovenských novinářů mimořádné vazby na italské podnikatele, kteří působí na Slovensku. Někteří tito podnikatelé pak údajně mají vazby na nejmocnější italskou mafii označovanou jako Ndrangheta.

Mária Trošková v minulosti nafotila řadu aktů. Zajímavější ale je, že začátkem roku 2011 pracovala pro podnikatele Pavola Ruska. Ten je v současnosti obviněn z objednání nájemné vraždy. „Potom se ovšem seznámila s jedním podnikatelem italského původu, který se mimo jiné věnoval solárním elektrárnám, a přešla k němu,“ uvedl Rusko před časem pro slovenský týdeník Plus 7 dní.

Rusko tím italským podnikatelem myslí Antonina Vadala. Jeho jméno figuruje ve dvaatřiceti firmách, z nichž se třetina věnuje byznysu se solárními elektrárnami. Na muže se stejným jménem vystavila italská policie zatykač, protože jej podezřívá, že pomáhal mafii s přepravou zboží. Podle deníku SME italská policie zachytila jeho komunikaci s Franceskem Zindatem, který byl regionálním šéfem mafie a před časem byl odsouzen. Stíhání proti Vadalovi ovšem bylo zastavené kvůli nedostatku důkazů. Trošková podle slovenských novinářů zároveň figurovala ve firmě GIA Management, kterou zakládala právě s Vadalou. Ten společnost nakonec opustil a jejím majitelem se stal italský podnikatel Pietro Catroppa. Ten pro změnu od roku 2016 vlastní firmu Prodest, kde byl v minulosti společníkem poslanec Smeru a šéf krizového managementu a bezpečnosti státu Viliam Jasaň. Více informací najdete na webu SME.sk.

Související články

Další články