Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Létání po opadnutí epidemie: Bude se sedět zády a v izolaci

Létání po opadnutí epidemie: Bude se sedět zády a v izolaci
Zdroj: Aviointeriors
Cestování
Po skončení pandemie je už teď jasné, že se náš život v mnoha ohledech změní. Jedno z odvětví, které bude koronavirovou nákazou velmi poznamenáno, je například cestování, a to zejména letecká doprava.

Několikahodinové lety, kdy jsou pasažéři v těsné blízkosti v uzavřené kabině, jsou omezeny. Dopravci si lámou hlavu a snaží se přijít na způsob, jak své pasažéry ochránit před nebezpečím nákazy.

S jedním takovým nápadem, o kterým informoval web seznamzpravy.cz, přišla italská společnost Aviointeriors. Jejich design, který nese název Janus, představuje plán, jak nově pasažéry v letadlech usadit. Každý cestující má v návrhu svůj vlastní prostor izolovaný od ostatních, a to díky převrácení prostředního sedadla a ochranných štítů. Bohužel ti, co nemají rádi cestování pozadu, by si měli dát pozor, jaké sedadlo si budou na palubě letadla rezervovat.

A proč název Janus? Design je pojmenovaný po římském bohu, který je zobrazován se dvěma opačnými tvářemi - v tomto slova smyslu jde o opačná sedadla.

Šíření nákazy

Tyto desky, vyrobené z bezpečných a hygienických materiálů, mají pomoci snížit možný přenos virů. Štíty budou k dispozici z neprůhledného materiálu nebo s různým stupněm průhlednosti. Záleží však na lidech, zda se rozhodnou nastoupit zpět na palubu letadel.

Purdeova univerzita v Indianě představila veřejnosti vizualizaci, na které je vidět, jak se šíří nákaza v letadlech. Vědci nyní zkoumají technologie, které by mohly riziko nákazy snížit. Podle webu New York Post jsou výsledky podle odborníků povzbudivé.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy