Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Chorvatsko zpřísňuje opatření kvůli koronaviru: Do těchto letovisek jenom s rouškou

Chorvatsko zpřísňuje opatření kvůli koronaviru: Do těchto letovisek jenom s rouškou
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Na začátku prázdnin navzdory koronavirové krizi se řada Čechů rozhodla strávit letní dovolenou v Chorvatsku. Zatímco v červenci jsme vypravovali vlaky, tak na konci srpna panuje napjatá atmosféra, protože se situace kolem pandemie v Chorvatsku zhoršuje. Několik desítek Čechů si z prázdnin dovezlo koronavirus a situace se v oblíbené destinaci nelepší. Nejpostiženějším regionem v zemi je Splitsko-dalmatská župa na jihu země. Ve kterých oblíbených letoviscích se bez roušky neobejdete?

Epidemiologická situace se v nejnavštěvovanější destinaci Čechů zhoršuje. Ve středu chorvatské úřady evidovaly 130 nově nakažených a v úterý jich bylo přes 350. Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nechala slyšet, že všem Čechům v zahraničí doporučuje, aby se vyhýbali místům s větším počtem osob, jako jsou bary nebo noční podniky.

Ve středu ministr vnitra Davor Božinović oznámil přísná opatření pro region Splitsko-dalmatská župa. "Těmito opatřeními udržujeme situaci pod kontrolou," sdělil podle TN.cz. Region se nachází na jihu Chorvatska v Dalmácii a situace je tam nejvážnější.

Povinnost nošení roušek nově platí pro letoviska Split, Hvar, Omiš, Brač, Solin nebo Makarská riviéra. Z nařízení také vyplývá, že lidé budou muset mít na ústech roušku v případě, že budou v uzavřených prostorech, kde se nachází více než tři lidé.

Turisté navštěvující v těchto destinacích bary nebo restaurace roušku nemusí mít pouze při konzumaci jídla. Posilovny stejně jako sportovní centra jsou uzavřena. Zákaz je navštěvovat domy s pečovatelskou službou a svatbu pouze do 50 osob.

Česko na černé listině

Ti, co si plánovali výlet do Velké Británie budou zklamaní. Británie se rozhodla vyřadit Česko ze seznamu bezpečných zemí, a to s účinností od soboty 5:00 našeho času. Češi se tak při vstupu do země musí prokázat negativním testem na koronavirus. České ministerstvo zahraničí chce s britskou stranou jednat o výjimce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy