Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ani první případy nakažených zatím Čechy k rušení zájezdu do Chorvatska nevedou

Ani první případy nakažených zatím Čechy k rušení zájezdu do Chorvatska nevedou
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
CHORVATSKO
Své plány o dovolené u Jaderského moře Češi zatím nepřehodnocují. V rozhovoru pro eXtra.cz to řekla chorvatská velvyslankyně Ljiljana Pancirov. To, co lidi zajímá, je, zda musejí mít roušky či dodržovat sociální odstup.

S odkazem na informace chorvatských úřadů potvrdila ambasadorka působící v Česku, že Češi svou dovolenou v Chorvatsku neruší. A to ani přes to, že už se ze země vrátili první nakažení, jak potvrdilo ministerstvo zdravotnictví.

Jezdí podle plánu

Nedochází k rušení cestovního režimu do Chorvatska. Čeští turisté přijíždějí strávit dovolenou v Chorvatsku podle plánu. Mezi většinou zastoupenými skupinami turistů za Němci a Slovinci jsou čeští turisté na třetím místě,“ řekla eXtra.cz chorvatská velvyslankyně Ljiljana Pancirov.

Otázky na trávení dovolené v Chorvatsku nejsou, zda jet do Chorvatska, ale jaká bezpečnostní opatření (roušky, sociální vzdálenosti atd.) v zemi jsou,“ doplnila.

Za storno jízdenky vrátí polovinu

O poklesu zájmu nehovoří ani dopravce. „Naopak, denně prodáváme několik stovek jízdenek na naše spoje do Chorvatska. Právě v reakci na obrovskou poptávku a rostoucí zájem jezdí od tohoto víkendu až do konce prázdnin spoje každý den,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Cestující, kteří si rezervují jízdenky u tohoto dopravce, zároveň automaticky přicházejí o polovinu z vydané částky, a to v případě, že cestu zruší a jízdenku stornují. Společnost Radima Jančury tak vydělá i tehdy, když se situace v Chorvatsku dramaticky zhorší a řada lidí ze strachu jízdenky včetně plánů na dovolenou u moře oželí.

Storno podmínky jsou nastaveny s ohledem na výjimečně výhodné akční ceny jízdenek - podobně, jako jsou například nastaveny ceny letenek u nízkonákladových leteckých společností nebo u dalších dopravců,“ dodal mluvčí.

Související články

Další články