Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Jak přes léto zhubnout - osvědčené rady, které zaberou

Jak přes léto zhubnout - osvědčené rady, které zaberou
Zdroj: Stario

Letní sezóna je v plném proudu a s ní koupání a promenády v plavkách. Jak vypadat v plavkách co nejlépe? Nikdy není pozdě zatočit s přebytečnými kily a pochlubit se perfektní postavou. Tady je pár rad, jak na to.

Horké letní počasí je pro hubnutí ideální. Léto přímo vybízí k aktivnímu pohybu venku a navíc není tolik chuti na těžká a tučná jídla. Ideální podmínky pro shození pár kil. Pohyb a lehká zdravá strava jsou totiž nejlepšími zbraněmi proti kilům navíc a skvělý tip na rychlé hubnutí břicha a rukou a také stehen.

Cvičení na břicho, cviky na hubnutí stehen, posilování hýždí, to všechno se dá krásně provádět i v létě přírodě. Třeba při ranní procházce. Inspiraci nejen pro cvičení a spoustu zajímavostí lze najít na portálu Webrangers.cz.

V létě je všude k sehnání spousta skvělé čerstvé zeleniny a ovoce. Saláty jsou ideální přílohou, která nahradí pečivo.

Zhubnout se dá velmi dobře vyloučením tučných jídel a zařazením vegetariánské či veganské stravy do jídelníčku. Člověk nemusí být striktním veganem, nicméně přidání několika lehkých zeleninových jídel týdně zdraví a váze jedině prospěje.

Hlavní je nehladovět

Myšlence, že půsty a drastické diety pomohou zhubnout a udržet si ideální váhu na stálo, už snad nikdo nevěří. Předpokladem pro udržení perfektní postavy je pravidelný příjem menších porcí. Klidně i pětkrát denně.

Jíst je třeba pravidelně

Pět malých jídel denně je optimální počet. Je důležité nečekat na hlad, pak je totiž mnohem větší riziko přejedení a to má pro hubnutí katastrofální následky. Ideální je mít vždy po ruce malou zdravou svačinku, třeba banán nebo jablko a začínající hlad hned zahnat.

Snídaně je grunt

Ráno se člověk nemusí omezovat. Je před ním celý den a bez energie se funguje špatně. Ideální snídaně se skládá z dobrých sacharidů, dostatku vlákniny a bílkovin. Pro inspiraci jsou zde skvělé tipy na recepty na zdravé snídaně.

Omezit cukr a pečivo

Cukr a bílé pečivo jsou klasičtí zabijáci štíhlé postavy. Pozor na skrytý cukr v limonádách, pečivu, anebo třeba v kečupu. Sladkou chuť lze zdravě nahradit například stévií. Na hubnutí perfektně funguje omezení pečiva. Dát si místo rohlíku porci čerstvého salátu nebo lehce podušené zeleniny je zaručený způsob, jak poslat přebytečná kila k šípku.

Alkohol jen s mírou

K létu patří nejrůznější večírky, posezení na zahrádkách, grilování a další příjemné kratochvíle, které se obvykle pojí s popíjením alkoholu. Pozor na něj. Jednak obsahuje spoustu mrtvé energie, kterou tělo rozumně nevyužije. Za druhé zvyšuje chuť k jídlu.Lehké bílé víno hubnutí neohrozí, naopak může podpořit trávení.

Místo půllitrem piva se dá stejně dobře osvěžit slabým vinným střikem s ledem. Trocha suchého bílého vína štíhlé postavě rozhodně neuškodí.

Pohyb, pohyb a ještě jednou pohyb

Není třeba trávit hodiny v posilovně, běhat maratony nebo trénovat na Tour de France. Stačí zařadit do každého dne alespoň trochu pohybu. Vstanout ráno o něco dříve a vyrazit do práce aspoň částečně po svých. Udělat si pár cviků při vaření kávy. Dát si večerní procházku místo koukání na televizi.


Další články

Nejnovější kauzy