Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hvězda seriálu Star Trek slaví 80 let: Tvář Patricka Stewarta se stala fenoménem v oblasti vtipných obrázků

Hvězda seriálu Star Trek slaví 80 let: Tvář Patricka Stewarta se stala fenoménem v oblasti vtipných obrázků
Zdroj: Paramount Television
+ Dalších 11 fotografií
kulatiny
Fenomenální herec s pověstnou pleší Patrick Stewart slaví 80. narozeniny. Jeho tvář se stala fenoménem v oblasti vtipných obrázků a do paměti lidí se zapsal jako legendární kapitán Picard v kultovním seriálu Star Trek. Příznivci Marvelu jej samozřejmě budou znát coby profesora Xaviera.

Patrick Stewart pochází z Velké Británie a velmi úspěšně se dostal do podvědomí lidí už při svých výkonech v shakespearovských hrách. Před deseti lety byl za zásluhy v divadle dokonce oceněn britskou královnou a dostal titul sir. A jeho kariéra se rozvinula i do filmového světa.

Dnes je mu sice 80 let, v srdcích milovníků Star Trek nikdy nezestárne a rozhodně nikdy nezemře. Jeho největší rolí je postava jménem Jean-Luc Picard V seriálu Star Trek Nová generace byl Picard kapitánem lodi USS Enterprise-D, vlajkové lodi Hvězdné flotily. Ve filmech, které na seriál navazují, je Picard velícím důstojníkem lodi USS Enterprise-E.

Co je to meme?

Meme je v podstatě fenoménem dnešní doby. Jedná se o smajlíky nebo motivy z kterých se vytvářejí velmi jednoduché komixy, většinou ze života. Proto se i velmi rychle šíří především po internetu, kde je sdílejí jednotliví uživatelé. Hlavně na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Instagram je těchto memů požehnaně.

Více o tématu

Na grimasy Picarda lidé nikdy nezapomenou

Z jeho grimas, které v seriálu předvedl, se stal dokonce fenomén ve světě vtipných obrázků, tzv. memů. Promnutí čela nebo rozhořčené ukazování baví uživatele na internetu téměř neustále, v galerii najdete pár příkladů. Picardův tzv. facepalm se často používá, když někdo řekne či přidá něco tak stupidního, že je škoda na to odpovídat.

Role ve Star Treku však není jediná, pod kterou ho fanoušci znají. Skvěle zahrál také komiksového profesora Xaviera z X-Menů. Tuto roli ztvárnil hned v sedmi snímcích. Telepat Xavier byl vytvořen společně s X-Meny a celým Marvel universem dnes již zesnulým Stanem Leem.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy