Před dvanácti lety čekala dceru Sofii, u které si nejdřív nebyla jistá otcem. Jestli jím je novinář Ondřej Höppner, či ji oplodnil muzikant Viktor Dyk, kterého pojala i za muže. Po testech otcovství se přišlo na to, že tátou je žurnalista, a o dítě začaly ohromné boje. Tohle období zanechalo v herečce Ivaně Jirešové tak děsivé vzpomínky, že ji to brzdí ve šťastné budoucnosti.

„Bohužel se děly věci, na které nerada vzpomínám, dodnes ještě bolí. A ani jsem si těhotenství vůbec neužila. Nemohla jsem si dovolit zahálet, byla jsem ze všeho nejistá a bála jsem se, co ještě přijde. Žádné ženě bych to nepřála, záviděla jsem všem, co si to krásné období mohli užívat,“ prozradila redakci eXtra.cz smutně herečka, která je ale opět čerstvě zamilovaná.

Manželství s muzikantem Viktorem Dykem vzalo za své, sice ještě nejsou rozvedeni, ale už jí pelech zahřívá jiný muž a je na Ivaně vidět, že je konečně šťastná. Ale ani nová láska ji neobměkčila v tom rozhodnutí nemít radši druhé dítě.

„Vždycky jsem si přála, aby Sofinka nebyla jedináček, jenže opravdu mě děsí ta představa, že by zase něco bylo špatně, už bych to nechtěla prožívat znovu. Vím, že už mám poslední roky na to, pořídit si miminko, a já děti fakt miluji a toužila bych po něm, ale něco je ve mně dost zakotvené a nevím, jestli se někdy přes to překlenu. Nechávám tomu momentálně volný průběh,“ dodala oddaně herečka, kterou momentálně kromě práce uklidňuje ještě jóga, které propadla.