Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrej Babiš o výroku manžela hejtmanky Jermanové: Měla by si ho doma srovnat, říká premiér

Andrej Babiš o výroku manžela hejtmanky Jermanové: Měla by si ho doma srovnat, říká premiér
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
reakce
Na facebookovém profilu politika Martina Kupky (44) se nedávno objevil drsný komentář. Autorem byl manžel Jaroslavy Pokorné Jermanové, který se nebál použít vulgární výrazy. Toho si všiml Andrej Babiš, který se k celé situaci vyjádřil. Podle hejtmanky se jí ale manžel Jakub Pokorný jen pokoušel zastat.

„Dobrý den, pane Kupka, připadá mi, že jste objevil zrovna kopec. Je mi z vás na blití a ještě vedle sebe toho knírače. Parta buzerantů,“ napsal Jakub Pokorný k fotografii, kterou sdílel politik Martin Kupka (ODS) na svém facebookovém profilu. Na ní zvěčnil sebe a své kolegy při vyjížďce na kole.

„Dnešní cyklo výprava prověřila naše síly! Vlašimsko je prostě kopcovitá krajina. Na všechna setkání se starosty a občany jsme ale dorazili včas. Když víte, že ten kopec musíte vyjet, tak ho prostě vyjedete,“ napsal politik k snímku.

Výstup manžela hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové na sociálních sítích ale pohoršil dokonce premiéra Andreje Babiše. "Vůbec jsem ten exces nepochopil. Paní Jermanová by si měla manžela doma srovnat a panu Kupkovi by se měli omluvit,“ reagoval pro Blesk Zprávy Babiš.

Jakub Pokorný a výhody manželství

Jakub Pokorný a výhody manželství

Jakub Pokorný je ženatý s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou. Jsou to dva roky, co se přišlo na to, že si užíval výhody její pozice. Přesněji se vozil ve voze značky Škoda Superb, jak zjistil web Seznam Zprávy. Prakticky denně se s ním dopravoval dva kilometry do svého kadeřnického salónu.

V Superbu typu Laurin & Klement, tedy v nejlepší výbavě, mohl podle hejtmanky volně jezdil, neb to měli ve smlouvě s krajem, kdy Jermanové připadla dvě služební auta. Žádný jiný kraj v té době neměl tak výhodné podmínky.

Více o tématu

Hejtmanka Jermanová se za nevhodný komentář Kupkovi již omluvila. Podle ní se manžel jen pokoušel bránit, protože byl podezřelý, že neoprávněně využíval její služební auto. Tím se pravidelně dopravoval do svého kadeřnického salónu. „Manžel se nechal unést. Není politikem a nechal průchod svému rozhořčení nad útoky, které jsou proti mně dlouhodobě vedeny. Měl pocit, že se mne nikdo nezastane, byť máme za sebou v kraji mnoho úspěchů,“ uvedla pro Blesk Zprávy Jermanová.

Místopředseda ODS jí chování manžela prominul. "Paní hejtmanko, děkuji vám za vysvětlení. Chci v kampani skutečně křížem krážem projet celý kraj, abych viděl, co se dá kde zlepšit nebo dělat jinak a lépe. Doufám, že to vašemu manželovi nezpůsobí další traumata," napsal Kupka na svůj twitterový účet.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy