Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Získal si respekt lidí, které zároveň baví. Italský gondoliér ukázal, jak přežít nudu v karanténě

Zdroj: reprofoto
+ Další fotografie
VIDEO
Lidé v domácí karanténě se ve ztichlých Benátkách kvůli koronavirové nákaze potýkají s nucenou nečinností, mezi nimi i stovky tamních gondoliérů. A jeden z nich svými pravidelnými tréninky na podomácku vyrobeném balkonovém trenažéru baví nejen sousedy, ale i lidi na známém videokanálu. Drží se v kondici a ukazuje, jak se dají obavy z nákazy překonat...

Lucio Dolcetta (82) se snaží jít příkladem pro všechny svým nadhledem nad současným stavem, kdy se po světě šíří nákaza novým koronavirem, a svou sebeironií dodává odvahu Italům, kteří jeho nahrávky sledují.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

„Každé ráno trénuji 30 minut a u toho se můžu z balkónu dívat na kanál,“ tvrdí Dolcetta, který stejně jako jeho kolegové musel kvůli březnovému nařízení vlády zůstat „na suchu“ respektive na balkóně. Důchodce se ale snaží na svou situaci dívat optimisticky a ve svých videích zvesela vyzývá své diváky: „Přátelé! Udržujme se ve formě!.“

Dolcetta se snaží udržet návyky svého řemesla. Navíc díky důmyslně sestrojenému trenažéru, na němž pravidelně předstírá jízdu na hladině benátské laguny, baví internet. K jeho výrobě mu přitom stačily provazy, gumy, dráty a pár tyčí. Cvičí prý s pohledem upřeným na vodu a neztrácí humor.

Na video se podívejte ZDE

Související články

Další články