Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Víťa Starý z Mandrage řeší vážnou neléčenou nemoc: Přišel kvůli ní i o práci

Víťa Starý v době, kdy ještě vystupoval.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
ZDRAVÍ

Bývalý frontman zaniklé kapely Mandrage Víťa Starý (33), o kterém se ví, že dřív měl velké problémy s různými démony včetně pervitinu, se snaží dát do pořádku a dokonce si po rozpadu bandu našel i práci. Jenže v rozletu ho sráží nemoc. Jak se redakce eXtra.cz dozvěděla od jeho blízkého přítele, jde o chorobu, která je metlou západní civilizace.

Víťa Starý: Neléčená cukrovka

Někdejší idol žen a dívek Víťa Starý, který před časem začal abstinovat a absolvoval i pobyt v léčebně, si nakonec našel i práci v jednom plzeňském divadle. O zaměstnání ale nakonec přišel. A nebylo to prý kvůli nespolehlivosti či něčemu podobnému.

„Víťa má bohužel zanedbaný diabetes. Teď už k doktorům chodí, ale léta na to kašlal. A kvůli komplikacím s ním bohužel musel skončit v práci,“ řekl eXtra.cz blízký plzeňský kamarád Víti Starého.

„Má tantiémy za hudbu z rádií, taky mu pomáhá mamka. Jinak skládá a maluje,“ doplňuje.

Co je cukrovka

Co je cukrovka

Diabetes melltius čili lidově řečeno cukrovka je onemocnění látkové výměny, kdy v těle nedochází k dostatečné přeměně cukrů a k poruše zpracování tuků, bílkovin, minerálních látek a vody. Diabetes je chronické a celoživotní onemocnění, které je charakteristické zvýšenou hladinou glukózy v krvi (hyperglykémie).

Nedá se vyléčit, ale při dobré životosprávě a správně nastolené léčbě může žít pacient plnohodnotný život. Bez léčení zůstává vysoká hladina glukózy, což může vést až k postižení srdce a cév v dolních končetinách i v mozku, což může vyústit i v mozkové příhody.

Více o tématu

Diabetes je prevít

Zdá se tedy, že Víťa s muzikou zdaleka nesekl, jenže s jeho návratem to vypadá všelijak.

„S Víťou je to složité. Jde mu čistě jen o hudbu, je to umělec tělem a duší, a někdy si nerozumí s lidmi kolem sebe, i v Mandrage odmítal řešit byznysové věci. Tak uvidíme, jak mu to vyjde, zda se s někým dokáže domluvit. A hlavní je, jak na tom bude zdravotně, protože diabetes je prevít. Není to žádná legrace,“ doplnil přítel Starého.

Problémy

Vítek měl potíže s pervitinem delší dobu a silně to ovlivňovalo fungování kapely Mandrage. Nakonec se rozhodl postavit se svým démonům čelem a nastoupit na odvykací kúru do léčebny pro drogově závislé.

Ani ta ale nezabránila definitivnímu rozpadu kapely, která roku 2011 získala prestižní cenu Anděl v kategorii Skupina roku. Kluci si sice slíbili, že si dají pauzu po absolvování turné Dlouhej únor, ale kvůli dusné atmosféře, která by se mezi členy Mandrage dala krájet, nakonec oznámili, že odehrají pouze první vystoupení.

Tento první a zároveň poslední koncert, který se konal v pražském Foru Karlín, proběhl bez Vítka Starého. Co ale opravdu stojí za onou tajemnou pauzou, kterou si členové kapely rozhodli dopřát, fanouškům došlo až po osudném vystoupení v pořadu Český mejdan s Impulsem 2019, který tehdy vysílala TV Prima.

Všechny naprosto šokoval zjev Víti, jenž se ze sladkého klučíka proměnil ve vyhublý a bezzubý přízrak s černými kruhy pod očima. Poté, co se na nějakou dobu ztratil veřejnosti z očí, se nedávno ukázalo, že je Vít Starý na dobré cestě k uzdravení a jeho drogová životní etapa je snad definitivně za ním.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy