Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vít Starý z Mandrage vylezl z ulity: První foto po dlouhých měsících skrývání

Zpěvák Vít Starý s maminkou Janou (vpravo)
Zdroj: se souhlasem Jany Staré
+ Další 4 fotografie
zvládl to

Frontman rozpadlé kapely Mandrage Vít Starý (33) vyhrál lítý boj se všemi svými démony. Zpěvák a někdejší idol českých dívek a žen propadl závislosti na pervitinu a změnil se k nepoznání. Po pobytu v léčebně dokázal dát ruce pryč od návykových látek a jeho abstinence nese své ovoce. Jeho maminka Jana zveřejnila na Facebooku fotku a zdá se, že Vítek je zase takový, jak si ho všichni pamatujeme.

Změna k lepšímu

Zpěvák Vít Starý byl ústřední postavou dnes již zaniklé kapely Mandrage. Všichni ho znají coby mladého velmi talentovaného hudebníka, díky němuž vznikla celá řada slavných hitů. Písně Šrouby a matice, Hledá se žena nebo Brouci zná u nás skoro každý a stále se řadí k nejhranějším skladbám českých rádií.

Talentovaný hudebník, jemuž všichni předpovídali hvězdnou budoucnost, však propadl drogám. Na přelomu let 2019 a 2020 podstoupil několikaměsíční intenzivní léčbu závislosti a poté víceméně zmizel ze scény. Občas se sice někde vynořil, proslýchalo se, že pracuje v plzeňském divadle a snaží se opět vrátit k hudbě, ale jak je na tom doopravdy, věděli jen ti nejbližší.

Že má jeho příběh šťastný konec, se ukázalo nedávno, když se jeho maminka Jana pochlubila na Facebooku společnou fotkou se synem. Víťa, jehož zjev v minulosti naprosto zamával světem showbyznysu i fanoušky kapely Mandrage, opět vypadá jako dřív. Podle šťastného úsměvu jeho matky je vidět, že je moc ráda, že je její syn snad z nejhoršího venku.

Na snímku po boku ženy, která nám není známá, opět stojí veselý a usměvavý blonďák. Jeho nezdravý vzhled narkomana je pryč a zdá se, že po pár letech úspěšné abstinence zase přibral na váze. Život bez drobnohledu a tlaku, pod kterým se jako celebrita nacházel, mu zřejmě svědčí a my doufáme, že bude mít opět důvod ke zpěvu a jeho nové písně budou znovu na vrchních příčkách hitparád.

Něco za něco

Jak je známo, umělci se často potýkají s řadou osobních problémů, nejistot a depresí. I Vítek, který se téměř přes noc stal jedním z nejoblíbenějších zpěváků i idolem českých dívek a žen, se potýkal s vlastními démony. Náhlou slávu, se kterou se pojí i ztráta soukromí a účast na mnoha společenských i hudebních akcích, řešil únikem od reality do jiného světa. V jeho případě ale šlo o svět v oparu drogového opojení.

Lídr známé kapely se začal potýkat se závislostí na pervitinu, díky němuž zřejmě zvládal být dlouhé hodiny bez známek únavy. Možná ho silný stimulant podporoval i v kreativitě, a pokud člověk živící se uměním najde něco, co mu pomáhá tvořit, velmi rychle může takovému kouzlu propadnout.

Po nějaké době už ale bylo kapele naprosto jasné, že jeho hvězda se rychlostí světla řítí dolů. Pád na dno byl vlastně nevyhnutelný. Víťa začal být "problémovou" součástkou Mandrage a kluci bez něj nemohli dál ani tvořit, ani domlouvat koncerty. Drogově závislý hudebník začal být velmi nespolehlivý.

Začal bojovat

Nakonec se Vítek rozhodl postavit se svým démonům čelem a nastoupit na "odvykačku" do léčebny pro drogově závislé. Jak se nakonec ukázalo, ani ta ale nezabránila definitivnímu rozpadu kapely, která roku 2011 získala prestižní cenu Anděl v kategorii Skupina roku. Kluci si sice slíbili, že si dají pauzu po absolvování turné Dlouhej únor, ale kvůli dusné atmosféře, která by se mezi členy Mandrage dala krájet, nakonec oznámili, že odehrají pouze první koncert.

Tento první a zároveň poslední koncert, který se konal v pražském Foru Karlín, proběhl bez Vítka Starého. Ten večer ho nahradila řada českých interpretů, mezi nimi i zpěvák Adam Mišík nebo Mirai Navrátil.

Co ale opravdu stojí za onou tajemnou pauzou, kterou si členové kapely rozhodli dopřát, fanouškům došlo až po osudném vystoupení v pořadu Český mejdan s Impulsem 2019, který tehdy vysílala TV Prima. Všechny naprosto šokoval zjev Víti, jenž se ze sladkého klučíka proměnil ve vyhublý bezzubý přízrak s černými kruhy pod očima.

Poté, co na nějakou dobu "zmizel" ze světa, se ukázalo, že je Vít Starý na dobré cestě k uzdravení a jeho drogová životní etapa je snad definitivně za ním.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy