Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Víťa Starý z Mandrage: Neléčená cukrovka, nemoc prezidenta a řídnutí kostí. Hrozí mu invalidní vozík!

Zpěvák Vít Starý s maminkou Janou (vpravo)
Zdroj: se souhlasem Jany Staré
+ Další 4 fotografie
ZDRAVÍ

Jak redakce eXtra.cz již informovala, bývalý frontman rozpadlé kapely Mandrage Víťa Starý (33) možná i vlivem dlouhodobého užívání drog včetně pervitinu prožívá velmi nepříjemné období. Podle všech možných zpráv sice už dlouhodobě abstinuje, ale následky jsou takové, že momentálně musí řešit delší dobu neléčenou cukrovku. A s tím jsou spojené vážné komplikace. „Chodí chudák o holi, hrozí mu i invalidní vozík,“ spouští alarm v povídání pro eXtra.cz jeho blízký kamarád.

Víťa Starý: Problém s cukrovkou

Muzikant Vít Starý, který léta hazardoval se zdravím, když jako rozháraný umělec užíval těžké drogy, se rozkmotřil se svou bývalou kapelou Mandrage začátkem roku 2020. Nastoupil také do léčebny a od té doby prý abstinuje.

Dokonce si tenhle bývalý roztomilý klučina, z kterého se rozklepávala kolínka náctiletým dívkám i dámám dávno školou nepovinným, našel i práci. Jenže závažné zdravotní komplikace mu šanci přivydělávat si v plzeňském divadle zhatily. Nebýt pomoci rodiny a tantiém za hudbu v rádiích, byl by dnes bez příjmů. Přitom finance teď potřebuje víc než kdy jindy.

„Víťa má bohužel zanedbaný diabetes. Teď už k doktorům chodí, ale léta na to kašlal. A kvůli komplikacím s ním bohužel musel skončit v práci,“ řekl eXtra.cz už dříve blízký plzeňský kamarád Vítka Starého.

Nemoc prezidenta a řídnutí kostí

Nyní přidal podrobnosti.

Podle našich informací má Starý především dvě vážné zdravotní komplikace spojené s cukrovkou: neuropatii, tedy poruchu nervového systému, při níž například dochází ke ztrátě citu pro dotyk, mravenčení, neopodstatněné bolesti, ale také k neschopnosti rozeznat horko a chlad. O této chorobě veřejnost dobře ví kvůli tomu, že jí trpí prezident Miloš Zeman.

Druhou potíží je osteoporóza čili řídnutí kostí, které způsobuje křehkost kostí a také vyšší riziko komplikovaných zlomenin. A ty mohou mít vážné důsledky. Nemoc se projevuje například u osob, které trpí některými nemocemi jater, ledvin, střev, žláz s vnitřní sekrecí či u pacientů užívajících některé druhy léků (kortikoidy, cytostatika, antiepileptika, antidepresiva).

Strach z vozíku

Zdá se, že stav Víta zdaleka nebude banální. „Musí chodit o holi a jeho situace je taková, že v jednom z nejčernějších scénářů skončí jako prezident na invalidním vozíku,“ přidává pro eXtra.cz dobře informovaný zdroj.

Nezbývá než doufat, že Víťovi se podaří ta nejhorší rizika zažehnat a opět se vrátí na pódia, na nichž by ho jeho fandové a fanynky viděli nejraději. Údajně na to taky sám myslí, protože když nemůže pracovat, aspoň doma v klidu tvoří další songy…

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy