Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Válka na Ukrajině: Ministr Rakušan vezme k sobě dva uprchlíky. Těšíme se na ně, píše

Ministr Vít Rakušan vezme k sobě dva ukrajinské uprchlíky
Zdroj: Se svolením Víta Rakušana
+ Další 4 fotografie
válka na Ukrajině

Na Ukrajině už od čtvrtečního rána probíhá otevřený vojenský konflikt po tom, co do země svými vojsky vstoupil ruský prezident Vladimir Putin. Řada českých celebrit rozjela pomoc ukrajinským uprchlíkům. Kromě Matěje Stropnického (38), který společně se svým partnerem Danielem poskytl Ukrajincům bezpečí svého zámku, akci na vlastní pěst zahájil i novinář a moderátor Jan Tuna (49). Ten vyslal z Brna na přepravu ukrajinských uprchlíků několik aut i minibus. Svou troškou do mlýna přispěl nyní i ministr vnitra Vít Rakušan (43).

Informace od mé ženy: Tak k nám z hranic míří Valeriia a Kostyantyn. Bydlíme v ulici pojmenované po ukrajinském městě. Snad je to příznačné a budou tu alespoň trochu jako (v předválečném) doma... Těšíme se na ně," napsal na svůj Twitter a Instagram Rakušan.

Pomoc slavných
Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

Další, kdo neváhal a hned se zapojil do pomoci, je herec Matouš Rajmont (49). Syn výtvarnice a spisovatelky Ivy Hüttnerové (73) se na svém facebookovém profilu ptal, zdali nemá v přátelích někoho, kdo by potřeboval pomoct s rodinou na Ukrajině. "Mohu v rámci možností pro někoho dojet na hranice nebo někoho ubytovat," napsal do příspěvku s tím, že když bude potřeba, zajede i více do vnitrozemí.

Další, kdo nabídl přístřeší pro ukrajinské uprchlíky, jsou manželé Šlégrovi. "Nabízíme u nás doma azyl pro maminku s dítětem. Máme volný pokoj k dispozici," dala na své stories na Instagramu nejvnadnější Miss a trojnásobná maminka Lucie.

Dokumentarista Vít Klusák v pátek večer vyklízel obytňák. "Zrovna vyklízím náš miniobytňák, za deset minut vyráží na východ pro mámy s dětma," přidal k fotce auta ve stories Klusák.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy