Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tahle láska trochu zavání psychiatrem: Bláznivý Američan sbírá všechno, co jen trochu souvisí s McDonald's!

Michael Fountaine pózuje s figurínou klauna Ronalda McDonalda.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Michael Fountaine ze Spojených států je pravděpodobně tím největším milovníkem McDonalda na světě. V roce 1969 začal sbírat všechny možné i nemožné artefakty, které s touto slavnou fastfoodovou značkou nějak souvisejí – a dnes jich má neuvěřitelných 75 000!

V jeho pensylvánském domě si tak budete připadat jako v McDonald´s muzeu. Jeho kolekce – která mimo jiné zahrnuje více než 1 000 šálků a skleniček, 1 700 odznáčků a v podstatě každou Happy Meal hračku, jaká kdy byla vyrobena – zabírá celkem 650 metrů čtverečních.

Součástí Michaelovy sbírky jsou také různé uniformy, tlačítka i staré displeje a nechybí ani figurína klauna Ronalda McDonalda.

„Tahle kolekce pro mě znamená vše, je to moje životní dílo. Do jejího sestavování jsem investoval spoustu financí i času a rozhodně jsem s tím ještě neskončil. Každý měsíc přidávám přes sto nových položek,“ vysvětluje Michael a dodává:

„V McDonaldu jsem začal pracovat, když mi bylo 15 let – ve stejném měsíci, kdy byl slavnostně představen Big Mac – a de facto jsem tam odstartoval svoji kariéru restauratéra. Později jsem si totiž otevřel svou vlastní pobočku.“

Sběratelská vášeň zkrátka nezná hranic. Důkazem budiž skutečnost, že když Michael začal mít v domě nedostatek úložného prostoru, neváhal ani okamžik a přistavil k němu stodolu…

Související články

Další články