Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Profesor Žaloudík: ČT se s koronavirem zbláznila. Rakovina zabíjí osmdesát Čechů denně

+ Dalších 7 fotografií
Známý lékař a senátor Jan Žaloudík (nestr. za ČSSD) se na schůzi Senátu pustil do médií kvůli zpravodajství o koronaviru. Kritizoval zejména Českou televizi za "čtyřiadvacetihodinový speciál" o vývoji epidemie v tuzemsku i ve světě. Upozornil na to, že rakovina zabíjí 30 tisíc Čechů ročně a nikdo o tom nonstop vysílání nedělá.

Bývalý ředitel brněnského Masarykova onkologického ústavu Jan Žaloudík ostře zkritizoval přístup médií ke koronavirové epidemii. Na schůzi Senátu se pustil především do České televize

Kdo je Jan Žaloudík

Kdo je Jan Žaloudík

Český politik a lékař Jan Žaloudík (nestr. za ČSSD) pochází z jihomoravských Ježkovic. V letech 2003 až 2010 zastával funkci děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, mezi roky 2014 a 2019 byl ředitelem Masarykova onkologického ústavu v Brně. Byl členem Komunistické strany Československa. Od roku 2010 působí jako senátor za obvod č. 55 - Brno-město. V roce 2003 získal profesuru. Je otcem dvou dcer.

Více o tématu

"Jenom bych upozornil, Česká televize se samozřejmě zbláznila. Ta se naprosto zbláznila, protože dělat 24hodinový speciál (o koronaviru)... Já vám navrhnu tento speciál," spustil profesor Žaloudík v horní komoře.

Nabídl srovnání koronaviru se statistikami rakoviny. V Česku je 90 tisíc nádorů ročně, 30 tisíc pacientů umírá.

"My jsme pyšní na těch 60 tisíc, které vyléčíme. 30 tisíc lidí umírá, to je 80 denně, jeden každých 20 minut. Předstvte si zprávy ráno v šest hodin, kdy oznámí: vážení spoluobčané, už nám umřelo od půlnoci 18 občanů a čekáme další. Teď nám hlásí ze Vsetína, že umřel pan Novák. V osm hodin to bude o dalších 6 víc. Dovedete si to představit?" narážel Žaloudík na vysílání České televize.

Přirozená obměna

"Denně v České republice umnírá 300 lidí naprostou přirozenou obměnou. Někteří samozřejmě na dálnici, někteří s nožem v zádech, ale drtivá většina tím, že prostě jsou starší. To je ta obměna," pokračoval senátor. Podle Žaloudíka neexistuje důvod k dalšímu omezování provozu nemocnic. Konstatoval, že dřív možná byl, ale teď už ne. Příkladem pro Česka byl prý svět, který blbne.

"Virů je tu spousta a s viry tu budeme a přežijí nás," upozornil profesor.

Související články

Další články