Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Glosa k vakcinaci: Vojtěch i Babiš jsou očkovací pokrytci. A Fiala a Válek taky

Adam Vojtěch a Andrej Babiš.
Zdroj: Se souhlasem Adama Vojtěcha
GLOSA

Situace s covidem se rapidně horší, vláda v demisi i opozice bijí na poplach a chystají se různé kampaně a opatření, které mají donutit zatím neočkované jít se nechat píchnout. Jenže při tom všem se objevuje do nebe volající absolutní pokrytectví politiků.

Přestaňte nám lhát

Pokud by se někdo ze čtenářů zaradoval, že našel spřízněnou duši v odpírači covidu či očkování, pak by se pletl. Podle mě čísla zcela jednoznačně ukazují, že očkování pomáhá mírnit dopady pandemie, oddaluje případné zahlcení zdravotnické sítě.

Ale je tu jeden velký problém s pokrytectvím. Pokud stát shledává, že očkování je pro budoucnost společnosti jako celku naprosto nevyhnutelné, pak nemám vůbec nic proti tomu, aby bylo povinné.

Očkování není dobrovolné

I dříve se očkovalo ostošest, muselo se, jinak hrozily problémy. Dnes si hrajeme na pseudosvobodu rozhodování, kterou ve skutečnosti většina z nás nemá. Všichni z vlády dělají vše pro to, aby neočkované zahnali do kouta a nezbylo jim nic jiného než se vakcinovat. To mně osobně připadá až zrůdné a mnohem horší než ona povinnost.

Bylo by k občanům mnohem férovější přikázat jim očkovat se, než hrát pokryteckou a lživou hru o tom, že je to dobrovolné. Není.

Proč netestujeme očkované?

Nebo si snad pánové Adam Vojtěch s Andrejem Babišem a další myslí, že je úplně normální, aby neočkovaný musel platit pokaždé osm stovek za PCR test, když chce žít a jít mezi lidi?Žijeme v Absurdistánu, když si toto necháme líbit.

Přitom očkovaní nemusí téměř nic. Ministr zdravotnictví tvrdí, že jakési studie ukazují, že očkovaní covid zas tak nešíří a když už, tak méně.

Jenže vir se mezi nimi prostě šíří, to je absolutně bez debat. Vliv očkování slábne, už tolik nepomáhá (děkujeme, pane bývalý ministře Blatný, za nepravdivé tvrzení, že očkovaný nikoho nenakazí, vážně vtipné), ale přesto na testy, navíc hrazené z vlastní kapsy, i když jde o něco, co nařizuje stát, musí jen ti, kteří z různých důvodů vakcínu nechtějí.

Zastrašování

Předchozí citová vydírání a výčitky nepomohly, lidi je třeba vyděsit. Proto se na nás řítí vládní přesvědčovací kampaň s fotkami pacientů ve vážném stavu, kteří většinou nakonec zemřeli. Ptal se jich vůbec někdo, zda se mohou jejich dehonestující snímky použít k takovým účelům?

Andrej Babiš s hlavní hygieničkou se rozhodli jít cestou zastrašování (na to existují i důkazy, viz únik průběhu tajné porady, který přinesl Reflex), jenže celý státní aparát se za poslední necelé dva roky tak znemožnil a znevěrohodnil, že mu nevěří snad už ani ti, kteří ho tvoří.

Od budoucí garnitury čekám, že všechny ty různé šmeliny a lhaní veřejnosti nebo dokonce i vydávání nezákonných opatření, přestože se vědělo, že u soudů neprojdou, umožní prošetřit a vyvodit z toho odpovědnost. Často asi i trestní.

Nová vláda nemění kurs

Bohužel budoucí premiér Petr Fiala a předpokládaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek ale budou tuhle pokryteckou hru s „dobrovolností“ očkování hrát dál. To už víme. Je třeba lidi přesvědčit, ale cestou povinnosti jít nechceme, říkají.

Mám mírnou naději, že teď konečně možná opravdu o opatřeních budou rozhodovat odborníci a nikoli nějaký splašený oligarcha hlídající si žebříčky popularity. A také se asi nebude tolik strašit. Dál už ale moc vesele budoucnost nevidím.

Testujme všechny

Asi by bylo lepší vyložit karty na stůl a být buď razantní a přikazovat, nebo aspoň testovat úplně všechny bez rozdílu. Jinak se nepohneme z místa. Hlavně už si ale nelžeme do kapsy, že je něco dobrovolné. To je brutální nepravda a urážka inteligence českého národa.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy