Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Horší než virus byl zápal plic. Pacient (69) z Bulovky popsal boj s nemocí Covid-19

Horší než virus byl zápal plic. Pacient (69) z Bulovky popsal boj s nemocí Covid-19
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Devětašedesátiletý pacient bojuje už přes měsíc s koronavirem v pražské Nemocnici Na Bulovce. Nemoci Covid-19 přežil, ale léčba se neobešla bez vážných komplikací. Muž se potýkal se zápalem plic, který byl podle jeho slov horší než samotný virus.

Jedním z bojovníků s koronavirem v pražské Nemocnici Na Bulovce je i devětašedesátiletý muž, který nemoc Covid-19 přežil. Léčba se však neobešla bez komplikací.

Pacient popsal více než měsíc hospitalizace portálu idnes.cz. Nejprve pociťoval příznaky obyčejné chřipky, kvůli lehkým teplotám, kašli a rýmě se proto nestresoval. Jenomže potíže trvaly déle než obvykle. "Nezbylo, než jít do nemocnice," říká muž.

"U mě to bylo spojené se zápalem plic. A to bylo asi horší než samotný virus," pokračuje. "Pro mě to bylo daleko horší než chřipka asi tím, že spadám do kategorie starších," domnívá se pacient.

Těší se na rodinu a pivo

Teď už se chystá na návrat domů, nejvíc se těší na rodinu, ale v nemocnici mu scházelo i pivo. "Až mi otrne pořádně, tak si dám aspoň jednu malou, chlazenou Plzeň,“ prozradil webu idnes.cz.

Na pražské Bulovce se starají o kriticky nemocné pacienty s koronavirem, mají k tomu speciálně vybavené resuscitační stanice. Kromě plicního ventilátoru to obnáší i další péči o dýchací cesty či o výživu. „Za pacienta nahrazujeme veškeré činnosti organismu,“ vysvětlil vedoucí urgentního příjmu Svatopluk Žáček.

Související články

Další články