V New Yorku vzniká nový fenomén v pochutinách. I tři hodiny se stojí na novinku v oblasti hamburgrů, ze které všichni místní šílejí a člověk, který to celé vymyslel, má už v plánu vytvořit síť restaurací, které budou jeho pochutinu nabízet. Chce se stát vážným konkurentem McDonald's!

Jak se ta nová pochutina jmenuje? Její název zní Ramen Burger a je to v podstatě klasický hamburger, jenom kromě housky dostanete mleté hovězí maso a zeleninu uvnitř dvou vrstev japonských nudlí. Ty se obvykle dávají do tradiční vydatné japonské polévky Ramen, z čehož také vychází název.

Tvůrcem tohoto nápadu je pětatřicetiletý Keizo Shimamoto, původem počítačový programátor, který dal v práci výpověď a začal se věnovat výhradně výrobě této pochutiny. „Vůbec jsem nečekal, že to bude tak populární,“ říká.

Když otevře svůj stánek, má k dispozici asi 300 burgerů, které zvládne vyprodat během jediné hodiny. Zbytek lidí ve frontě už má prostě smůlu. Teď má v plánu vytvořit další podobné burgery a otevřít si několik poboček restaurací.