Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Silvestr a alkohol: Jak si užít večer a neválet se na zemi jako loni

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
alkohol
Silvestr je tady. A vy si říkáte, že je třeba konec roku oslavit na plné pecky. Jenže loni jste se probrali až třetího ledna a bylo vám fakt zle. Jak se letos drsné kocovině vyhnout? Tady jsou základní rady pro ty, kteří si chtějí večer užít i přežít.

1. Nalévejte si pití spíš do vysokých a úzkých sklenic. Náš mozek vyhodnotí pití v široké sklenici jako něco, co v pohodě zvládne, protože hladina alkoholu nesahá příliš vysoko.

2. Najezte se. Nepijte na lačno a během večera se snažte alespoň sem tam něco zobat. Jen tak vydržíte popíjet až do ranních hodin. Klidně si dejte něco mastnějšího.

3. Nemíchejte všechen chlast, který vidíte! Ideální je začít obyčejnou vodou, pak pít jeden druh alkoholu a noc zakončit opět vodou. Rozhodně nemíchejte víno a panáky.

4. Pijte pomalu. Nedržte neustále sklenici v ruce, mějte ji položenou alespoň 30 centimetrů od sebe.

5. Hýbejte se. Běžte se občas projít ven, pokud je to možné. Nadýchat se vzduchu a rozproudit krev. Pozor, ať nešlápnete na dělobuchy.

6. Pokud vás společnost nutí pít víc, než máte v úmyslu, mějte připravenou nějakou prima výmluvu. Třeba těhotenství, práce druhý den ráno apod.

7. Nekuřte. Cigarety váš stav pouze zhorší, druhý den si budete tu vykouřenou krabičku vyčítat.

8. Donesl kamarád na akci něco tvrdšího? Jste pod vlivem alkoholu a máte chuť si zakouřit marihuanu nebo do sebe hodit podivnou tabletku? Nedělejte to. Je to cesta do pekel.

9. Vyspěte se. Daleko víc se opijete, pokud jste unavení. Odpočiňte si na vaši velkou noc.

10. Pamatujte si, že nejhorší opice způsobují nápoje sladké a bublinkové. Červené víno zase obsahuje látku podobnou histaminu, po které vás vždycky tolik bolí hlava. Nejlepší je pít vodku, to je prokázáno. A navíc, světlé nápoje se z těla vyloučí rychleji než ty tmavé.

Související články

Další články