Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Al Pacino má kvůli falešnému kokainu problém s dutinami: 7 faktů o hvězdě Kmotra

Al Pacino
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

Oscarový herec Al Pacino (81), který zazářil ve filmu Kmotr nebo Zjizvená tvář neměl celý život na růžích ustláno. Narodil se do chudé rodiny, kde mu bylo do hlavy vkládáno, že je herectví jen pro bohaté. Prvně chtěl být hráčem baseballu, nakonec se rozhodl pro herectví. Cestu za svým snem nevzdal, i přesto, že kvůli němu trpěl hlady, žil na ulici, ale také se živil jako prostitut.

Náročné dětství

Americký herec Al Pacino neměl pohádkové dětství. Otec jej opustil, když měl dva roky. Škola mu příliš nešla a v puberťě byl velkým rošťákem a ani matka si s ním nevěděla často rady. Později, v jeho dvaadvaceti letech mu maminka zemřela na leukémii.

Živil se jako společník

Americký herec a světová ikona Al Pacino se dle deníku The Richest v minulosti přiznal, že se jako dvacetiletý mladík musel nějak uživit, zaplatit účty a rozhodl se, že bude prodávat sám sebe. Také se svěřil, že kdyby se cestou prostituta v minulosti nevydal, pak by určitě nedosáhl světového úspěchu a nebyl tam, kde je teď.

Al Pacino žil často na ulici

Prvně se chtěl stát profesionálním hráčem baseballu, později od této touhy upustil a vydal se hereckým směrem. Hrál v newyorském undergroundovém divadle, odkud si většinou neodnášel žádnou peněžní odměnu a často spával na ulici. Později se prosadil v Actors Studiu a začal hrát na Brodwayi.

Kmotr mu změnil život, ovšem nominaci na Oscara bojkotoval

Al Pacinova kariéra se změnila poté, co si zahrál ve filmu Kmotr jednu z hlavních rolí. Filmoví kritici zanechali filmu vynikající recenze a v roce 1973 získal několik Oscarů. Ač byl Al Pacino nominován na Oscara, rozhodl se ceremoniál bojkotovat, protože získal nominaci na nejlepšího herce ve vedlejší roli a ne na nejlepšího herce.

Tři dny strávil ve vězení neprávem

Ve věku dvaceti let byl herec zatčen za držení zbraně, kterou měl v autě. Teprve poté, co strávil ve vězení 3 dny, policie zjistila, že šlo o rekvizitu z divadla.

Kvůli falešnému kokainu má problém s nosními dutinami

V ikonickém filmu Zjizvená tvář ztvárnil Al Pacino Tonnyho Montanu, ze kterého se postupně vyklubal gangster, kolem kterého se točí kokain. Ve filmu měla být droga nahrazená sušeným mlékem, nakonec se režisér rozhodl pro jinou látku, která Al Pacinovi přivodila problémy s dýcháním, které se s ním táhly roky.

Al Pacino nebyl nikdy ženatý

Al Pacino nebyl nikdy ženatý, u oltáře stál několikrát pouze ve svých filmech. Přesto se stal otcem, první dítě se mu narodilo půl roku před padesátými narozeninami. Podruhé se stal trojnásobným otcem v roce 2001, když na svět s herečkou Beverly D’Angelo přivítal dvojčata.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy