Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Al Pacino slaví 80. narozeniny: Tony Montana a mafián z Kmotra byl v mládí prostitut

Al Pacino ve filmu Scarface.
Zdroj: Universal Pictures
+ Dalších 10 fotografií
kulatiny
Hollywoodský velikán Al Pacino, který se proslavil jako mafián ve filmu Kmotr a slávu podpořil rolí Tonyho Montany ve filmu Scarface, slaví 80. narozeniny. Jeho kariéra ale nebyla vždy tak zářná, a když se mu nedařilo, živil se dokonce prostitucí. Za svou minulost se sice stydí, ale nebojí se o ní mluvit.

Al Pacino se narodil 25. dubna 1940 v New Yorku. Po rozvodu rodičů žil se svou matkou v Bronxu, kde bydleli jeho prarodiče, kteří přišli do Států ze Sicílie. Už v mládí ho uchvátilo divadlo a svět filmu, rozhodl se proto, že se vydá na dráhu herce.

Prostituce

Pacinovi se ne vždy dařilo tak dobře jako dnes. Jednoho času dokonce žil na Sicílii, kde se živil jako prostitut. „Jedna starší žena mi výměnou za sex dala střechu nad hlavou a něco k snědku. Ráno jsem se probudil s ní v posteli a opravdu jsem se neměl moc rád,“ uvedl herec o tom, jak si dříve přivydělával, v jednom z rozhovorů.

První hereckou zkušenost si Al zažil díky roli ve filmu Já, Natálie v roce 1969. Poté přišla nabídka na roli ve filmu Panika v Needle Parku, kde si herec zahrál narkomana a rovnou získal i nominaci na Oscara. Právě díky výkonu v tomto snímku si ho režisér Francis Ford Coppola vybral do role Michaela Corleoneho v Kmotrovi

Boj o slávu

Francis Ford Coppola byl rozhodnutý, že ve filmu Kmotr Pacina prostě chce. Proti jeho rozhodnutí bylo studio i producenti filmu, režisér si ale trval na svém a mladičkého a nezkušeného herce si takřka vydupal.

Al Pacino si chtěl své místo zasloužit, a proto pro snímek udělal vše, co mohl. Snažil se zahrát každou jedinou scénu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, což se mu vyplatilo. Nejen že dokázal studiu i producentům, že se mýlili, když byli proti jeho obsazení. Získal i nominaci na Oscara a otevřel si vrátka k možnosti natočit filmy, které dnes patří do zlatého fondu světové kinematografie.

Ústup

Ačkoliv byl Pacino hvězdou, v sedmdesátých letech natočil pár snímků, které se příliš velkého úspěchu nedočkaly ani u kritiků, ani u diváků. Rozhodl se proto, že se na čas stáhne z natáčecích prostor a kamery vymění za divadelní prkna. Jedinou výjimkou mezi neúspěšnými projekty byl film Scarface, kde herec jako Tony Montana naprosto vynikl.

Velký návrat se konal v 90. letech, kdy přišel úspěch, na který herec dlouho čekal. Po sedmi nominacích na Oscara přišla osmá, kterou proměnil. Sošku si odnesl za svůj výkon v hlavní roli ve snímku Vůně ženy. Od té doby natočil řadu dalších výborných počinů jako televizní minisérii Andělé v Americe, zahrál si v Dannyho parťácích nebo v komedii Druhá míza.

Soukromí

Ačkoliv kariéra Ala Pacina je velmi úspěšná, v milostném životě se mu příliš nedaří. S herečkou Beverly D’Angelo má dvojčata Antona Jamese a Olivii Rose a s Jan Tarrant dceru Julii Marii. Žádná z žen jeho života po jeho boku ale nezůstala a Pacino je starým mládencem.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy