Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

V centru Prahy se plazil dvoumetrový had. Vyděsil kolemjdoucí k smrti

Zdroj: facebook/Městská policie hl. m. Prahy
Plaz v ulicích
Strážníci si o víkendu zakusili trochu toho adrenalinu. Nedaleko Staroměstského náměstí se v sobotu kolem 18. hodiny plazil had. Podle mluvčí strážníků Ireny Seifertové na plaza upozornila vyděšená žena.

Zvíře si to štrádovalo Celetnou ulicí do Hrzánské pasáže. Tam narazilo na kolemjdoucí ženu, která okamžitě zavolala na tísňovou linku.

Hroznýš královský

Jde o hada z čeledi hroznýšovitých vyskytující se ve Střední, Jižní Americe a na některých karibských ostrovech. Charakteristickým znakem je silná, trojúhelníková hlava, výrazně oddělená od mohutného těla. Zbarvení hroznýšů královských sahá od červenohnědé přes červenošedou, až po žlutavé, oranžové, nebo tmavohnědé odstíny. Kresba na zádech je tvořena tmavými a světlými skvrnami, které mohou mít směrem k ocasu barvu oranžovo-červenou. Od špičky tlamy až ke krku se táhne tmavý pruh, na břišní straně je zbarvení tmavě krémové.

Více o tématu

"Žena po srdcervoucím výkřiku zavolala na tísňovou linku 156. Strážníci se sami do odchytu raději nepouštěli a na pomoc si pozvala kolegy z odchytové služby. Vyděšená žena se strážníkům svěřila, že má z hadů panickou hrůzu a že jejich přivoláním vyčerpala pro tento den veškerou zásobu své odvahy a urychleně opustila místo nálezu," napsala na Facebook městská policie.

Dvoumetrového hroznýše královského, jehož majitel není zatím znám, nakonec odchytová služba odvezla do útulku v Měcholupech.

Ideální podmínky

Aktuální teplé a vlhké počasí bylo pro tohoto tropického hada pocházejícího z Jižní Ameriky zcela ideální.

Související články

Další články