Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Mikolas Josef o koronaviru: Pro nás umělce je to vážně těžké

Mikolas Josef
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
umění
Mikolas Josef (24) si uvědomuje, že současná situace je velmi složitá. Promluvil mimo jiné o situace v Česku a také o tom, jaké má plány. Fanouškům také více prozradil o problémech s psychikou, které vznikají ze stresu.

Nedávno jste přiznal, že Vás trápí psychické problémy. Čím přesně jste procházel?

Ano, dá se říct, že můj problém je psychického původu, ale neřešil jsem ho, dokud se nestal velmi fyzickým. Jedná se o určitý typ záchvatů, které pramení z potíží s dýcháním. Je ale stresového původu a dneska už vím líp, jak s tím pracovat.

Absolvoval jste sociální izolaci a téměř ze svého života eliminoval sociální sítě. Jaký to byl pocit? Co Vás tato zkušenost naučila?

Byl to hezký pocit nebýt neustále pod tlakem a sdílet svůj život. Když mi nebylo dobře, nechtěl jsem být viděn. Uvědomit si, že na to mám právo, bylo osvobozující.

Jak se teď cítíte?

Pomohlo mi uvědomění, že pokud se mi nechce něco dělat, tak to nemusím dělat. Dřív jsem se snažil vyhovět všem, dnes jsem tu i pro sebe.

Co byste poradil, vzkázal fanouškům, kteří prochází podobnými problémy?

Pokud chce být člověk zdravý, musí zvážit, jestli je ochotný se vzdát věcí, které ho dělají nemocným. A to všeho – lidí, prostředí, práce... Anebo si k nim najít zdravou cestu.

Na sociální sítích jste oznámil, že se chystá nový song… Můžete prozradit nějaké podrobnosti? O čem bude, kdy vyjde?

Ano, chystá se jich dokonce několik. Mohu prozradit, že to je moje nejlepší práce a že by měla spatřit světlo světa už hodně brzo. V klipu se vracím zpátky do svého problémového období.

Kdy se dočkáme Vašeho prvního alba? A jaké bude?

Album je hotové, a má už dokonce i své jméno. Čekám pouze na vhodný čas jej vydat, a to nám covid-19 dost komplikuje. Po jeho vydání by totiž hned měla následovat tour.

ENYAQ YOU FEST

Hybridní festivalová road show ENYAQ YOU FEST, kterou přináší Prima COOL a televize ÓČKO, letos nově zavítá do pěti českých měst, aby přivezla jedinečné zážitky fanouškům nejen skvělé hudby, ale i youtuberingu, gamingu, lifestylu a sportu. A to zdarma! Festival odstartuje 29. září v Brně u nákupního centra Královo Pole, následovat budou města Olomouc (30. září, OC Haná), Hradec Králové (1. října, OC Futurum), Praha (2. října, Centrum Černý Most) a finále celé tour proběhne 3. října v Mladé Boleslavi v prostorách ŠKODA Muzea. Návštěvníci se mohou v jednotlivých městech těšit na nadupaný hudební line-up, během road show se představí interpreti, jako je Mikolas Josef nebo Sharlota.

Více o tématu

V poslední době jste se vyhýbal vystupování na veřejných akcích, ENYAQ YOU FEST tak bude po delší době Vaše další práce. Jak se těšíte?

Ano, to bude, jsme domluveni se Škodou, že tam exkluzivně odpremiéruji nový song, takže těším se dost.

Na YOU FESTU vystupujete už poněkolikáté. Co Vás na tomto festivalu baví?

Baví mě způsob, jakým se to letos rozhodli pořadatelé udělat. Myslím, že to bude jedinečné. Vypadá to, že můj vlastní koncert v říjnu se bude muset opět přesunout, a tak je to dost možná jedna z posledních festivalových akcí, kde budu letos vidět.

ENYAQ YOU FEST bude letos unikátní v tom, že navštíví během pěti dnů pět českých měst – Brno, Olomouc, Hradec Králové, Prahu, Mladou Boleslav. Baví Vás cestovat? Do kterého města se těšíte nejvíc?

Jo, to mě na tom právě baví. Namísto jednoho místa, kam se ne všichni můžou dostat, se takhle dostaneme k více lidem. Těším se na všechny zastávky, bude to pecka.

Na jaké songy se můžou fanoušci na ENYAQ YOU FEST těšit? Chystáte něco speciálního?

Ano, přemýšlíme, jestli odpremiérujeme jeden, nebo dokonce dva songy. Nechte se překvapit!

Máme za sebou náročné období pandemie koronaviru. Jak jste ho zvládal? A jak se to podepsalo na Vaší práci?

Byl a je to těžký čas pro všechny. Vnímám ale na koncertech, že lidé, kteří se dlouho nemohli dostat na akce, si je teď naplno užívají. To stejné platí pro nás umělce. Pro všechny kulturní odvětví je to obzvlášť těžké a stojím ze všemi, kteří teď tvrdě bojují.

A jak jste si užil letní měsíce? Dopřál jsem si odpočinek na dovolené?

Ano! Byl jsem dokonce na osm dní u moře – stihl jsem to jen tak tak. Doufám, že opět budeme moct cestovat tak jako dřív.

Na konci loňského roku jste se seznámil se svou současnou přítelkyní. Jak se Vám ve vztahu daří? Jste šťastný? Jaké máte společné plány?

Dia je úžasná a byla zde pro mne v těch nejtěžších chvílích. Jeden z důvodů, proč jsem se mohl vrátit, byla právě ona. Pracujeme společně na módní značce, takže většina našich plánů směřuje k její premiéře.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy