Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Hranolky z McDonaldu proti plešatosti? Vědci tvrdí, že vám po nich narostou vlasy!

Trpíte plešatostí? Už nemusíte zoufat.
Zdroj: Profimedia
Vědci z Univerzity v Jokohamě přišli s nevídaným objevem. Tvrdí, že chemikálie obsažená v hranolkách, které servírují v McDonald's, podporují růst vlasů. Nejdříve si to však vyzkoušeli na myších. Když pokus zafungoval, šli s pravdou ven. Pokud trpíte plešatostí, můžete se cpát bramborovou pochoutkou od rána do večera a ještě vám naroste hříva.

Pokud vám vlasy nesahají až po kolena, můžete přestat zoufat. Vědci na univerzitě v japonské Jokohamě svým experimentem dokázali, že chemikálie obsažená v hranolkách z McDonald's pod­poruje růst vlasů. Profesorka Junji Fukuda, která se na výzkumu podílela, je ze svého objevu více než nadšená, a to z jednoho prostého důvodu.

„Ztrátou vlasů trpí velké množství lidí po celém světě, patrné je to zejména u starších lidí. Dokonce až miliony liber jsou vynaloženy na vynalézání nových léčebných postupů proti plešatosti jen ve Velké Británii,“ říká Junji. Zanícená vědkyně je jistě ráda, že může pomoci tak obrovské části populace. Možná se po tomto objevu začnou ve známém fastfoodu tvořit fronty. Zázračná chemická složka obsažená v hranolkách se jmenuje dimethylpolysi­loxan, píše Dailymail.

Související články

Další články