Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Revoluční objev genetiky: Bude vaše dítě homosexuál? Vědci vědí, jak to zjistit

Že gynekolog řekne dopředu matkám rodičkám, jestli se jim narodí kluk,
nebo holka, je dneska běžná věc.
Zdroj: Profimedia.cz
Genetici z Americké společnosti pro humánní genetiku přišli ve čtvrtek s revolučním objevem. Našli prý způsob, jak na základě genetické analýzy zjistit sexuální orientaci mužů. Nyní připravují rozsáhlou studii.

Že gynekolog řekne dopředu matkám rodičkám, jestli se jim narodí kluk, nebo holka, je dneska běžná věc. Ovšem v blízké budoucnosti půjde věda ještě dál a dost možná bude běžnou praxí, že genetické testy zjistí, jakou bude mít dítě sexuální orientaci.

Na takové bádání se dali američtí genetici, kteří objevili způsob, jak na základě genetické analýzy zjistit, zda bude miminko mužského pohlaví heterosexuál, nebo homosexuál. Holek se jejich zkoumání zatím netýká.

Výsledky pokusu opírají o „metodu analýzy molekulárních markerů, které kontrolují funkce DNA,“ uvádí ČTK. Objev v praxi zkoumali na sedmatřiceti mužských dvojčatech, kde byl jeden chlapec heterosexuál a druhý gay. V druhém vzorku byla jen homosexuální dvojčata.

Podle dosavadních závěrů značí homosexuální orientaci přítomnost určitého epigenomu, který funguje jako jakýsi přepínač, který dokáže určité geny „naprogramovat“.

Momentálně genetici pracují na podrobné studii, která by měla přinést další odpovědi a jistoty, protože zatím lze podle vědců orientaci učit jen na 70 procent. Ovšem odpověď na otázku proč je vůbec u dítěte nutné vědět, jakou bude mít sexuální orientaci, nám asi nedají.

Související články

Další články