Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vyzkoušeli jsme nejslavnější kuře z Popeyes: Zajímavá chuť a překvapivě málo ingrediencí

+ Dalších 18 fotografií

V Česku otevřel první pobočku řetězec Popeyes. První restaurace americké firmy, která má po celém světě skoro čtyři tisíce restaurací, přilákala stovky nedočkavců ještě před otevřením. Lidé přede dveřmi historického domu na Václavském náměstí dokonce nocovali. Podívejte se, jak vypadá nejznámější sendvič restaurace, která servíruje louisianské kuře. Otestovala ho i redakce eXtra.

Chicken Sandwich je pojem. Když jej řetězec Popeyes uváděl v Kanadě, zájem zákazníků v Halifaxu byl tak velký, že způsobil dopravní zácpy. Když jej představil v domovské Americe, během dvou týdnů byl kompletně vyprodaný a v Číně se na něj stály dvouhodinové fronty. Přirozeně nás tedy zajímalo, čím je burger s kusem smaženého kuřecího tak výjimečný.

"Díky unikátní směsi koření má v sobě každá položka z menu trochu Louisiany," uvádí mluvčí řetězce Marko Blaževič v propagačních materiálech. Jsme tedy zvědaví, jak burger zapůsobí na nás. Chvilku po otvíračce tedy kupujeme obě verze kuřecího sendviče - klasický a s ostrou omáčkou. Po vybalení obou sendvičů povytahujeme obočí.

Překvapení po ochutnání

V sendviči je překvapivě málo ingrediencí. Kdo by čekal burger přetékající čerstvou zeleninou a dalšími položkami, ten bude zklamán. V nápadně žluté housce, která má pocitově sladší chuť, totiž najdeme pouze pořádný kus smaženého kuřecího, dva plátky okurky a omáčku. Ta je v závislosti na zvolené verzi sendviče ostrá nebo jemná.

O to překvapivější je ale chuť. Těžko říci, zda je to tím, že jsou Češi přejedeni konkurenčního KFC nebo tím, že si restaurace dává na koření opravdu záležet, už při prvním soustu chutná burger o dost jinak než to, co dostanete v ostatních řetězcích. Jak jsme již psali, ostrá varianta se od klasické liší pikantní omáčkou, ale rozhodně nejde o nic extrémně pálivého. Chuť je ale opravdu originální a o hodně jiná než konkurence.


Cena je podobná konkurenci

V menu s burgerem jsou i hranolky a nápoj podle volby zákazníka. Hranolky jsou také poměrně nezvyklé - obalené ve směsi koření. Jak jsme se v redakci shodli, jsou příjemnou změnou od klasických nekořeněných hranolků s omáčkou.

Za Chicken Sandwich zaplatíte 119 korun, v menu s nápojem a hranolky stojí 179 korun. To víceméně odpovídá cenám za menu u konkurenčních amerických řetězců jako McDonald's, Burger King a KFC. Nezbývá tedy než sledovat, jak se Popeyes bude v Česku dařit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy