Garsonka o osmi metrech čtverečních za dva miliony spustila bouři: Nemá ani koupelnu, lidé ji přirovnávají k cele
Velké pozdvižení spustila na sociálních sítích nabídka bytu na pražském Chodově. Osmimetrový prostor se prodává za necelé dva miliony korun. Lidé se nad tím na sociálních sítích pozastavují a přirovnávají garsonku k vězeňské cele či klecím v Hongkongu.
To, že ceny bytů v Praze už dávno přesáhly únosnou hranici, není nic nového. Přesto se občas na realitním trhu objeví nabídka, nad kterou zůstává rozum stát. To je i třeba pouze osmimetrový byt na pražském Chodově, který realitka inzeruje za těžko uvěřitelnou cenu 1 990 000 Kč.
Byt bez koupelny za dva miliony
„Dovolujeme si Vám exkluzivně nabídnout zcela nové samostatné jednotky o pouhých 8m2 ve 3. až 7. patře v jedinečném rezidenčním projektu Rezidence Skyline Chodov,“ začíná na realitním portálu Sreality.cz představení nemovitosti.
Následně zadavatel vyjmenovává, že v bytě najdou zájemci takové vymoženosti, jako je mikrovlnná trouba, lednička či indukční deska. O koupelně se však v inzerátu nepíše.
„V celé Praze nenajdete finančně dostupnější rezidenční projekt s takovou škálou možností pro Vaše pohodlí, zábavu, relax i sport,“ láká realitní kancelář případné zájemce. Jednotka je přitom vedena jako nebytová a tudíž by si do ní kupující ani nemohl převést trvalé bydliště.
„Lidé by si ale měli uvědomit, že si do takového 'bytu' nemohou přihlásit trvalé bydliště a ani nemohou čerpat příspěvek na bydlení,“ upozornila nedávno pro Blesk u podobné nabídky právnička Petra Schützová.
Samotka ve vězení je větší, píší lidé
Nabídka se ihned stala terčem posměšných komentářů na sociálních sítích. „Za pár let to budou rovnou klece jako v Hongkongu,“ píše Markéta v narážce na známou praxi asijského velkoměsta, kde lidé bydlí doslova v malých klecích.
„Za ty prachy si člověk může koupit luxusní karavan a aspoň trochu cestovat,“ přidává se Jiří. „To asi není byt, ale šmajchlkabinet, ne? Pokud se tam teda vůbec vleze postel,“ dělá si z nabídky legraci Anna.
„A mýt se mám ve dřezu, na záchodě nebo ve společné prádelně?“ táže se Michal. „To snad i vězeňská samotka bude prostornější,“ dodává Václav.
Související články

Rusové po jednání s Ukrajinou terčem výsměchu. Může za to jejich oblečení

Vražda kvůli rozchodu v Praze: Zhrzený mladík zabil svou dívku, nechal ji udusit ve fólii

Hrozivý nález ve Vltavě: Policisté vytáhli z vody mrtvé tělo

KVÍZ: Pražské metro slaví 51 let: Od Husákovy pásky k futuristickému Déčku
