Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Umřel ti táta? Nevadí, tady máš burger! McDonald’s se musí omluvit za kontroverzní reklamu!

Společnost McDonald's se snažila svůj produkt prodat skrze emoce a zvolila nejhorší možný scénář. V reklamě se chlapec cestou do fastfoodu vyptává na mrtvého otce. Vyvrcholením je, že oba si vybírají stejný typ burgeru. Za reklamu se musel řetězec omlouvat.

„Proč by někdo potřeboval tátu, když si může dát rybí burger,“ píší znechucení diváci na sociálních sítích. Společnost se podle nich snažila tvrdě vydělat na emocích spojených se smrtí rodiče.

V reklamě chlapec vzpomíná na svého otce. Maminka mu cestou říká různé detaily, ale vypadá to, že chlapec a jeho táta nemají nic společného. Tedy do chvíle, než dojdou do „mekáče“. „Ten měl tvůj táta taky nejradši,“ řekne maminka a chlapci se při zakousnutí do rybího burgeru poprvé rozzáří očička.

Fastfoodový řetězec se ale nařčení z hyenismu brání. „Toto nebyl náš záměr. Chtěli jsme jenom ukázat, že McDonald’s se objevuje v našich životech v dobách dobrých, ale i zlých,“ vysvětluje mluvčí řetězce.

Po odvysílání reklamy se samozřejmě vyrojilo spoustu vtipálků, kteří píší, že chlapcům táta umřel, protože chodil až moc do McDonald's.

Související články

Další články