Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hrob Karla Gotta navštívil slavný zpěvák: Zachránil mi život, prozradil Mistrův kolega VIDEO

+ Dalších 28 fotografií
Před více než měsícem vdova po Karlu Gottovi (+80) oznámila, že se veřejnost může přijít poklonit památce jejího manžela na pražské Malvazinky. Od té doby navštívily jeho hrob tisíce lidí. Teď se k nim přidal i Bohuš Matuš (46), kterému před lety mnozí věštili, že jednou bude Gottův nástupce. U jeho památky zapálil velkou bílou svíci a redakci eXtra.cz svěřil, že Mistr pro něj vždy byl obrovskou inspirací a myslí na něj každý den...

Od smrti Karla Gotta uběhlo už několik měsíců, Česko se s ní však stále vyrovnává. Klid v duši přinesla příznivcům možnost vzdát Mistrovi hold u jeho hrobu. Od té doby se přišly jeho památce poklonit a zapálit symbolickou svíčku tisíce, možná desetitisíce lidí.

Mezi nimi teď i zpěvák Bohuš Matuš, který se s Mistrem potkával nejen na pěveckých pódiích. "Karel Gott byl pro mě vždy velkou inspirací. Už v době, kdy mě zastupoval Karel Svoboda (+68), jsem se Mistrem mnohokrát potkal. Měl možnost naslouchat jeho slovům a radám. I proto jsem se přišel poklonit jeho památce na pražské Malvazinky," řekl eXtra.cz nadaný zpěvák, o němž se v minulosti mluvilo, že může být možným nástupcem Gotta zejména kvůli jeho hlasu.

Bohuš Matuš

Kdo je Bohuš Matuš:

Po základní škole studoval vojenskou školu v Liptovském Mikuláši, později se vyučil v roce 1989 kominíkem. V Brně navštěvoval pěvecký soubor Kampanela vedený sbormistryní Markétou Jedličkovou. Pokračoval na konzervatoři v Brně u profesora Hrabala (1991–1995) a dále studiem na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u profesorky Walterové. Studium ukončil v roce 1997.

Účinkoval v divadle Semafor, v Hudebním divadle Karlín a hostoval také ve Státní opeře (Boris Godunov). Jezdil s mužským sborem po Evropě a jako host zpíval v Kühnově sboru. Je často obsazován do Muzikálu producenta Františka Janečka. K seriálu Rodinná pouta nazpíval ústřední píseň, kterou složil Karel Svoboda.

V anketě Český slavík v roce 2003 se umístil na 3. místě a ve stejném roce obsadil také 3. místo v anketě TýTý. Umělecké jméno Bohuš Matuš mu vymyslela herečka a textařka Gabriela Osvaldová.

Více o tématu

"Měl jsem ve své kariéře asi před deseti lety období, které nebylo dobré. Klesal jsem hodně na mysli a chtěl skončit se zpěvem. Tehdy jsem pomýšlel na nejhorší. Ale potkal jsem jednoho dne Karla a říká mi, abych na sobě pracoval, že ten můj krásný hlas nesmí přestat být slyšet. Že bych zradil své fanoušky. Vzal jsem si jeho slova k srdci a zapracoval na sobě. Díky němu jsem se zvedl jako Fénix z popela, zachránil mi svými slovy život," prozradil eXtra.cz Matuš.

Vyčkával, až pominou davy

Matuš eXtra.cz svěřil, že s návštěvou Mistrova hrobu vyčkával. Důvodem bylo, aby se vyhnul davům. "Od momentu, kdy Ivanka Gottová veřejnosti oznámila, kde najdou hrob Mistra, chodilo velké množství lidí se poklonit jeho památce. Proto jsem se rozhodl, že chvíli počkám. Viděl jsem, kolik svíček lidi nosí a že dokonce i některé shořely a poničily okolní trávník. Nebylo kam spěchat," vysvětlil Matuš.

A vybral si skutečně ideální den. V pátek dopoledne bylo sychravé počasí a uctít památku Mistra v tu dobu přišlo menší množství lidí. I když zájem neopadl, ani když pršelo. "Byl jsem u hrobu pár minut, a přesto přišlo asi deset lidí. To jen potvrzuje skutečnost, že Karel Gott byl výjimečný nejen jako zpěvák, ale i člověk," dodal Matuš.

Na to, jak to aktuálně vypadá na hrobu Mistra a jak se poklonil památce Mistrův kolega z branže, se podívejte v galerii.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy