Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Potravinovou sbírku podpořily Voláková s Rosickou. Zapojit se můžete i vy

Potravinovou sbírku podpořily Voláková s Rosickou. Zapojit se můžete i vy
Zdroj: Tesco
dobrá věc
Potravinová sbírka společnosti Tesco se stává tradicí, kterou podporují také známé osobnosti. Smyslem sbírky je dostat potraviny a drogistické zboží k lidem, kteří naši pomoc nejvíce potřebují. Co o sbírce říkají modelky Petra Eliáš Voláková (42) a Radka Rosická (39)?

"Sbírka potravin probíhá do konce srpna. Zákazníci mohou nakoupit trvanlivé potraviny, které za pokladní zónou pak odevzdají do vyčleněného prostoru. Zboží pak putuje do potravinových bank, které je pak přerozdělují lidem v nouzi. Pomoc jde do Klokánků, matkám samoživitelkám nebo hendikepovaným lidem," uvedl mluvčí Tesca Václav Koukolíček s tím, že sbírka pomáhá též lidem, kteří se dostali do složité životní situace kvůli koronavirové epidemii.

Pomáhají také slavné tváře

V supermarketu jsme zastihli také slavné modelky, které mají doma věhlasné sportovce. Co nám o akci řekla Radka Rosická s Petrou Eliáš Volákovou?

Potravinová sbírka

Sbírku potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a jejím smyslem je dostat v předvánočním období potraviny a základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují.

Vybrané potraviny a drogerie putují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do více než 700 odběratelských organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

Sociálními partnery Sbírky jsou také Armáda spásy, Charita ČR, NADĚJE a Slezská diakonie.

Více o tématu

"Já si myslím, že je hrozně fajn, že to není jen jednorázová akce. Je dobře, že zákazníci mohou pomoci přes celé léto. Já se zaměřila také na to, aby darované potraviny byly zdravé. Koupila jsem rýži, těstoviny, luštěniny, fazolky, i nějaké omáčky na těstoviny, ale i mouku, cukr, oleje, ty opravdu základní věci do každé domácnosti," uvedla manželka Patrika Eliáše.

"Tahle akce pro mě není poprvé. Já už jsem se jí zúčastnila v minulých letech. Samozřejmě vždycky když mohu, tak ráda pomůžu," uvedla na kameru eXtra.cz Radka Rosická, která přiznala, že Tomášovi hodně chutná čočka. Obě dámy ví, že sportovci si musí hlídat jídelníček a v Tescu nakupují rády.

I vy se můžete zapojit do potravinové sbírky společnosti Tesco. Charitativní akce bude pokračovat až do 31. srpna 2020.

Související články

Další články