Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

V Německu nakazil koronavirem muž svou manželku, vychovatelku ve školce

Zdroj:
EPIDEMIE
Muž v Německu, u kterého byla v úterý zjištěna nákaza koronavirem, stačil virus přenést i na svou manželku. Během dvou dnů už se jedná u našich sousedů o sedmý případ potvrzení koronaviru. Nakažená žena podle zemského ministra zdravotnictví Karla-Josefa Laumanna pracuje jako vychovatelka ve školce. Než se u obou manželů projevily příznaky, dva týdny se běžně pohybovali ve společnosti.

Nakažení manželé pochází ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Mají dvě děti, u kterých se výskyt koronaviru zjišťuje a zatím jsou v péči babičky. Jelikož nakažená žena pracovala ve školce, rodičům i dětem bylo úřady nařízeno, aby zůstali doma. Informuje o tom server iDnes.cz.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Počet nakažených stoupá

Nákazu ženy potvrdila ve středu univerzitní klinika v Düsseldorfu. Jedná se o druhý případ nákazy v nejlidnatější německé spolkové zemi. V úterý, když se potvrdila nákaza u jejího manžela, byl mužův stav kritický, ředitel düsseldorfské kliniky ale ve středu uvedl, že stav pacienta se vyvíjí spíš pozitivním směrem.

Celkově se v Německu potvrdila nákaza koronavirem během úterý a středy u pěti lidí. Celkově je zatím nakaženo 18 pacientů. U dětí nakažených rodičů by měl být výsledek testů znán během několika hodin.

Související články

Další články