Ve Velké Británii jsou velcí vtipálci. Životní katastrofy a rány osudu tam mají čas, dokud se nevypije čaj o páté a královna se neobjeví na veřejnosti bez své kabelky a s jiným účesem, což se nestalo a nestane nikdy.

Však oni byli ostrované jeden čas vládci světa a vlastnili 3/4 planety, tak se tahle bohorovnost musela někde projevit. Jednou ročně jim ale dojde humor, vytrhnou se z letargie a začnou panikařit, a to je vždy koncem roku, když se dávají dohromady různé statistiky a zvláště o tom, jaká jsou nejpopulárnější jména novorozenců za uplynulý rok.

Už dvakrát po sobě to bylo jméno Mohamed a teď je to podle britských deníků zase. A ty se předhánějí v komentářích, jak je Británie v šoku a překvapená.

No bodejť.

Když přiletíte na londýnské Heathrow, Brita abyste pohledali. Po ulicích chodí lidé, kterým se říká „ninja burkas“, a v Londýně to vypadá jako v Teheránu. Na YouTube existuje kanál jednoho velmi populárního muže, jehož identitu nikdo nezná, který chodí po britských městech s kamerou a záměrně to komentuje velšsky, aby mu nebylo rozumět. Natáčí totiž běžné dění na ulici, procházející lidi a podobu okolí, z videa ale máte pocit, že je někde na Blízkém východě a ne třeba zrovna v Bristolu.

Promuslimská zahraniční politika navíc přistěhovalcům dost nahrává a pak se stane i to, že jinak hodná stará teta Anglie má ve svém středu radikály, co šíří nenávist a zlo a nakazují bezvěrcům, aby odevzdali muslimům všechen svůj majetek a domy, jako třeba nezaměstnaný přistěhovalec Abu Walees, o němž jsme psali nedávno. Pak tu máme výstavku radikálního zvěrstva v podobě britského občana Džiháda Johna, co řeže hlavy západním novinářům.

Také to není tak dlouho, kdy v Británii bujela aféra s řetězcem Marks & Spencer, který povolil svým muslimským zaměstnancům neobsluhovat ty zákazníky, kteří mají v nákupu vepřové a alkohol. Čili nerozumíme tomu, čemu se Británie každý rok, když ty statistiky vyjdou, vlastně diví.

Deník The Mirror se snaží zachránit situaci tím, že není úplně jasné, zda je Mohamed na prvním místě, jelikož se mohou čísla rozcházet v tom, že některé děti se jmenují Mohamad a jiné Muhamed. A že prvním je stále Harry a Mohamed by měl být až třetí. Uklidňovat národ tím, že Mohamed je AŽ třetí, je jako jít si s polozaplaveným domkem v klidu lehnout do postele, protože mi právě naštěstí začalo v kuchyni hořet.