Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Hon na řezníka: Británie je na nohou, vrahem novináře Jamese Foleyho je jejich občan!

Poprava novináře Jamese Foleyho.
Zdroj: LiveLeak.com
+ Další 2 fotografie

Z videa, které se objevilo včera jako výhrůžka americkému prezidentovi, bylo na první poslech patrné, že brutální vrah, který podřízl nožem novináři Jamesi Foleymu hrdlo, má britský přízvuk.

Nikomu se ale nechtělo věřit, že by opravdu mohlo jít o Angličana. Fanatik byl identifikován jako muž jménem „John“, což potvrdil britský ministr zahraničí. David Cameron přerušil svou dovolenou kvůli krizi, kterou britský džihádista ​​popravou způsobil.

Odborníci, mezi nimiž byli i významní akademici, se včera hojně vyjadřovali k pokračujícímu oběhu brutálního videa na internetu. Záznam podle nich může pomoci radikalizovat britské muslimy a naopak „motivovat“ občany jiných národností a vyznání k nenávisti. Teroristé tím, že šíření videa není v podstatě možné zastavit, podle odborníků prokázali svou schopnost zmanipulovat sociální média na maximum.

Americký prezident Barack Obama vzkázal, že USA neustoupí. Svět bude s napětím čekat, zda zemře i druhý zajatý novinář, jak bylo ve videu řečeno.

Související články

Další články