Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zrůdná zpověď konžského vojáka: Znásilnil jsem 53 žen a několik dětí

Vojáci v Kongu
Zdroj: MailOnline

Je mu teprve sice 22 let, ale má za sebou zkušenosti, které normální člověk nedokáže pochopit. Během občanské války v Demokratické republice Kongo se rozhodl pomstít prohru nad povstalci hrůzným činem a teď o něm pod slibem anonymity promluvil do médií.

Dva dny spolu se svými spolubojovníky řádil u jezera Kivu ve městě Minova, než si policie znovu zjednala kontrolu. Vojáci přišli do oblasti opilí, unavení a hladoví, naštvaní, že se jim nepodařilo porazit povstalecké jednotky. A tak se začali mstít na těch bezbranných. Jedním z nich byl i dvaadvacetiletý voják, který se přiznal ke znásilnění 53 žen a několika dětí ve věku pěti šesti let.

Blízká nemocnice tehdy ošetřila na sto žen, které byly zraněné v důsledku plenění a znásilňování, a sám voják přiznává, že si mohli dělat, co chtěli. Někteří jeho kamarádi dokonce znásilňovali ženy z potěšení, nikoliv ze vzteku.

Konžská vláda se teď snaží válečné zločiny potrestat, ale zároveň investuje mnohamilionovou injekci do vzdělávání vojenského personálu, aby se podobné věci neopakovaly. Pokud oběti z Minovy nebudou schopny své násilníky identifikovat, přijdou na řadu velící důstojníci, kteří nedokázali zvládnout své jednotky. Ženám to ale spravedlnost nevrátí. Pro své manžely jsou již nečisté a mnoho z nich bylo kvůli útoku zapuzeno. O osudech znásilněných dětí se raději ani nemluví...

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy