Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žralok jí ukousl ruku, ale ona to nevzdala! Jaký je příběh téhle krásné surfařky?

Bethany řádí ve vodě i po děsivém zážitku.
Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
Američance Bethany bylo tehdy 13 let, když si surfovala v zálivu. Ležela na prkně a trpělivě čekala na správnou vlnu. Najednou se objevil žralok a ukousl jí celou ruku. Mladá dívka tehdy ztratila 60 % krve, byla v těžkém šoku a je zázrak, že útok přežila. Jenomže ani to ji neodradilo od toho, aby se stala šampiónkou. Ani ne za měsíc už byla zpátky ve vodě a trénovala jako o život.

Vymlouváte se, že na cvičení nemáte čas nebo chuť? Tak Bethany Hamilton nemá ruku! A nebere to jako překážku. Místo sebelítosti chodila na terapie, ale ještě častěji do fitka, kde makala, učila se znovu pracovat s rovnováhou a dřela jako kůň.

Kromě sportu musela zvládat běžné věci, které nám připadají úplně jednoduché. Stlaní postele, oblékání, příprava snídaně… Prostě všechno.

Naštěstí měla silnou oporu v rodině a v posledních letech i v manželu Adamovi. Kromě toho, že vyhrává závody, vychovává ročního syna Tobiase. Trénovala i v těhotenství a za necelý rok po něm se jí splnil další sen v kariéře profesionální surfařky. O víkendu se totiž umístila jako třetí na závodech v Tavarue. Dokonce porazila i úřadující mistryni světa z Austrálie.

„Přijet až na Fidži a skončit třetí? Jsem naprosto štěstná, splnil se mi sen. Miluju soutěže a jenom čekám na další výzvy,“ napsala sympatická blondýnka na Twitter.

Je motivací pro tisíce mladých dívek, kterým radí, ať si plní své sny.

Související články

Další články