Rus Ljovin dostal naloženo! Nepřipojil se k potlesku pro Ukrajinu, pak hrubkou dostal Spartu na koně

Ruský záložník Vladislav Ljovin v dresu Slovácka.
Zdroj: Profimedia
fotbal

Byl to šlágr, jak se patří. Čtyři zásahy a více než čtrnáct tisíc diváků na letenském chrámu. V ligovém šlágru o třetí příčku skolili fotbalisté pražské Sparty soupeře ze Slovácka 3:1, i díky hrubce Vladislava Ljovina, kterou hbitě ztrestal Bořek Dočkal vedoucím druhým gólem. Ruského záložníka ve službách týmu z Uherského Hradiště přitom proprali fanoušci nejen kvůli této chybě. Podle zprávy webu CNN Prima News se před utkáním nepřipojil k potlesku na podporu Ukrajiny, což příznivce pobouřilo.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu se před domácími duely fotbalové Sparty vyjadřuje podpora bránící se zemi minutovým potleskem. Před soubojem se Slováckem se tak tradičně všichni postavili na čáru středového kruhu a spustili potlesk, do kterého se však sedmadvacetiletý Ljovin (č. 8 na dresu) příliš nezapojil a spíš třel rukama o sebe, což fandy namíchlo. Na předzápasový moment poukázal třeba tweet na Sparťanských Zprávách.

Vladislav Ljovin: Fanoušci ho sepsuli

Na oficiálním profilu Slovácka na Instagramu se to pak krátce po utkání jen hemžilo nenávistnými příspěvky na Ljovinovu adresu. „Koště jménem Ljovin ven. Vyhostit,“ napsal jeden z uživatelů. „Jedna věc je určitá rivalita, ale úctu k vám jako soupeři chovám, ale to, co předvedl ten váš debil ruskej před zápasem, je neomluvitelná prasárna, za kterou by měl klub přijmout nějakou odpovědnost a aspoň se vyjádřit,“ kontroval další z fanoušků, zřejmě Sparty.

Ljovin by na nedělní partii jistě s chutí zapomněl. Ve 43. minutě vyrobil kousek za vlastní šestnáctkou obrovskou minelu při rozehrávce, jeho podklouznutí využil Dočkal a poslal Spartu do vedení 2:1. Ruský středopolař smutně přetáhl dres přes hlavu a v tu chvíli by se nejraději neviděl.

Ljovina trenér vystřídal

„Bohužel cíl dohrát poločas 1:1 se nepovedl. Sparta by druhý poločas musela hrát trošku jinak, musela by dobývat, bylo by to pro ni daleko těžší. Usnadnili jsme jí to hrubou chybu a pustili jsme ji do vedení," povzdechl si na oficiálních internetových stránkách 1. FC Slovácko trenér Martin Svědík.

Ljovin byl po necelé hodině hry vystřídán Ciciliou, Slovácko už ale na obrat nenašlo síly, naopak inkasovalo potřetí z kopačky mladíka Hložka a na Letenské tak aktuálně ztrácí v tabulce propastných deset bodů. Oplatit Pražanům porážku může celek z Uherského Hradiště v květnovém finále pohárového Mol Cupu.