Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Nerudová spustila crowdfundingovou kampaň: Nabízí trička nebo obytňák Danuše

Danuše Nerudová si věří na prezidentský mandát.
Zdroj: Extra.cz/Renata Bušková
+ Další 2 fotografie
volba prezidenta

Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová spustila crowdfundingovou kampaň na platformě Donio. Lidem za příspěvek nabízí trička, mikiny nebo „obytňák Danuše”. „Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak dárcům alespoň symbolicky poděkovat za jejich podporu. Velmi dobře si uvědomuji, že podpořit něčí kampaň finančně už je obrovský závazek. O to více v situaci, která dnes panuje. Snažila jsem se, aby byly odměny co nejosobnější a nejoriginálnější," uvedla Nerudová v tiskové zprávě.

Prezidentskou crowdfundingovou kampaň spustila jedna z hlavních favoritek lednových voleb Danuše Nerudová. Reaguje tak na poptávku stovek lidí, kteří by rádi nejsilnější občanskou kandidátku podpořili nejen finančně. Kampaň poběží na dárcovské platformě Donio, kde si lidé mohou za svou podporu vybrat jednu z odměn – od triček, mikin až po „obytňák Danuše”.

Nerudová: přišlo mi to jako skvělý nápad

S nápadem přišel jeden z dobrovolníků. „Lidem se líbily čepice a trička, které jako dobrovolníci nosíme, a psali nám, že by je chtěli také a že za ně rádi zaplatí a podpoří tak kampaň Danuše jak finančně, tak tím, že ji hrdě budou nosit na svém oblečení,“ uvedl Václav Veselý z Ústí nad Labem.

„Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak dárcům alespoň symbolicky poděkovat za jejich podporu. Velmi dobře si uvědomuji, že podpořit něčí kampaň finančně už je obrovský závazek. O to více v situaci, která dnes panuje. Snažila jsem se, aby byly odměny co nejosobnější a nejoriginálnější, takže vedle klasických triček, mikin a plecháčků můžete zvolit jako odměnu třeba tetovačku nebo Danušovici od Žufánka. Ve své kampani se neopírám o obrovské zdroje holdingů nebo finance politických stran a nesmírně si cením a věřím v podporu drobných dárců, kteří jsou zcela zásadním pilířem celé kampaně,“ dodává v tiskové zprávě Danuše Nerudová.

Dárcovská kampaň běží na platformě Donio, kde si vedle daru od 100 Kč můžou lidé vybrat i preferovaný druh odměny. Jde o první crowdfundingovou kampaň prezidentského kandidáta na této platformě a většina vybraných peněz poputuje na mediální podporu prezidentské kandidatury, chod jejího týmu a vybavení pro dobrovolníky.

Milosti by udělovala jen výjimečně

Nerudová byla hostem pořadu Extra Host. V něm mimo jiné řekla, že pokud by se stala prezidentkou, chtěla by společnost, která neklade administrativní překážky, společnost, která příliš nereguluje a klade důraz na individuální odpovědnost.

"Ráda bych, abychom měli digitalizovaný stát, aby stačilo všechny agendy vyřídit z domova, aby lidé nemuseli stát fronty na úřadech," uvedla prezidentská kandidátka, která se zároveň vymezila vůči stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi.

"Přistupovala bych výrazně odlišně k udělování milostí. Udělovala bych je výjimečně v humanitárních případech, rozhodně bych je nedávala svým kamarádům. Jasně bych ukázala, kdo je nepřítel," řekla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy