Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Největší perly v ostré debatě Babiše s Pavlem: Kňučení, urputná Panna nebo chaotik v akci

Andrej Babiš a Petr Pavel.
Zdroj: Herminapress, showpix, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
prezidentské volby

Andrej Babiš se s Petrem Pavlem setkali tváří v tvář vůbec poprvé od prvního kola voleb a podle očekávání to stálo za to. Oba kandidáti na prezidenta se do sebe v debatě Blesku neustále pouštěli a z jejich úst létaly hotové perly. Podívejte se na ty nejlepší výroky, které zazněly.

Čtvrteční dopoledne si pro svou debatu zarezervoval Blesk a nabídl "Souboj titánů", jak samotný duel nazval. Moderátorkou debaty byla Vera Renovica, která celé vysílání zvládla s velkým přehledem. Andrej Babiš se již tradičně dopustil několika sporných i komických výroků, přičemž perlil i jeho oponent.

Čistá Panna Babiš

Když se moderátorka zeptala expremiéra Andreje Babiše, jak to má s vírou, odvětil: "Mě zajímá horoskop, jsem čistá, urputná Panna, pracovitá. Pan Pavel je Štír. Mě to zajímá, ale karty ne. Věřím, že Jezulátko funguje, musím něčemu věřit... Nejsem věřící, že bych chodil stále do kostela,“ snažil se Babiš obhájit svou návštěvu známého poutního místa, které podle mnohých kritiků chtěl zneužít ke kampani.

Řeč přišla i na podvodné SMS, které mají vzbudit dojem, že jménem generála Pavla povolávají lidi do armády. Zprávy nyní prošetřuje policie. Babiš zprvu dotaz ignoroval, pak odpověděl dost "mimo mísu". "Pokud Pavel bude na Hradě, bude nová totalita!" vypálil expremiér. Komická byla i další slovní výměna mezi oběma kandidáty. "Vy jste právě pomluvil armádu! Že prý je v ní chaos!" čertil se Babiš. "Já nemluvil o armádě. Mluvil jsem o vás jako chaotikovi," opravil Pavel poslance ANO.

Kňourající Babiš

Moderátorka pak připomněla reakci Petra Pavla na Twitteru, kde označil Babišův sobotní proslov po prvním kole za kňourání. Na to Babiš reagoval po svém. "Já nekňučím, naši psi kňučí,“ bránil se Babiš. Pak ale přiznal, že projev po prvním kole voleb se mu nepovedl. „Tiskovka se mi nepovedla, ale určitě jsem nekňučel,“ dodal.

Došla řeč samozřejmě i na konflikt na Ukrajině. Při této příležitosti se expremiér chlubil, že zná Volodymyra Zelenského 20 let. V té době bylo současnému prezidentovi Ukrajiny 24 a účinkoval na divadelních prknech jako komik. Zřejmě měl ale v Babišovi svého velkého fanouška.

Nastane totalita, jestli nevyhraji

Když dostali kandidáti prostor na konci duelu oslovit voliče, Andrej Babiš se pustil do vlády a svého soupeře dost nevybíravým způsobem. "Nedovolte, aby vládní kandidát pan Pavel se stal prezidentem. Je to nová totalita, chtějí omezovat svobodu slova, a to by byla katastrofa,“ ​pronesl Babiš své čiré dezinformace.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy