Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Na velikonočních trzích v Praze se prohnete: Langoš i belgické hranolky za 160 nebo čaj za šest pětek

Velikonoční trhy v Praze.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Denisa Bartoňová
+ Dalších 37 fotografií
Trhy

Velikonoce se kvapem blíží a Praha už ožívá velikonoční atmosférou. Na náměstích jsou nazdobené břízy, obří králíci a již tradiční trhy, které nabízejí nepřeberné množství jídla, pití i suvenýrů. Redakce eXtra.cz se šla podívat na Staroměstské náměstí a náměstí Míru, aby pro vás zmapovala ceny i tamní atmosféru.

Velikonoční atmosféra je už patrná na mnoha místech Prahy. Redakce eXtra.cz se zašla podívat na náměstí Míru a Staroměstské náměstí, což jsou dvě místa, která bývají během Velikonoc i Vánoc, co se týče trhů, nejoblíbenější.

Pokud vyrazíte, mějte u sebe dostatek peněz. Bramborák na Staromáku vyjde na 150 korun, stejně tak i klobása v bagetě nebo dětmi oblíbená palačinka. O deset korun víc pak stojí langoš.

Venku už sice svítí sluníčko, avšak úplně teplo ještě není. Na trzích se tak můžete zahřát nejedním horkým nápojem. Za takový čaj zaplatíte 60 korun a za latté či horkou čokoládu 90 korun. Stejně stojí i klasický trdelník, ovšem s různými náplněmi už částka přesahuje stovku. Kromě toho jsou zde samozřejmě i stánky s kraslicemi, pomlázkami a čokoládami.

Podobné ceny

Celý Staromák je pak nazdoben. Nechybí například velikonoční bříza ovázaná stuhami, obří zajíček či kraslice.

Na náměstí Míru je také veliké množství stánků, které nabízejí podobné zboží, a ani cenově se výrazně neliší. Belgické hranolky vyjdou na 160 korun, cupcaky stojí kolem 60 korun a kraslice od 15 korun do 45. Záleží na velikosti, zdobení i materiálu. Některé kraslice jsou totiž dřevěné. Levněji zde však pořídíte latté, které stojí o deset korun méně než na Staromáku.

Nutno ale dodat, že výzdoba je na obou trzích nádherná, jak se ostatně můžete podívat v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy