Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Muž týral pejska s nezvyklou krutostí. Více než měsíc mu nedal najíst, údajně šlo o pomstu partnerce. České celebrity zuří

Hana Mašlíková se vyjádřila k případu týraného psa.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Renata Bušková, se souhlasem J. Pospíšila
+ Další 2 fotografie
týrání

Českem otřásl další hrůzný případ týrání psa. Nebohého amerického staforda zachránili v úterý hasiči z Uherského Hradiště. Už z dálky bylo vidět, jak je zvíře zubožené a vyhublé na kost. Pejsek Blade nenechal chladným ani europoslance Jiřího Pospíšila, který se k případu vyjádřil na sociálních sítích. Stejně tak v šoku byla i Hana Mašlíková.

Když hasiči přijeli na sídliště Štěpnice, nemohli uvěřit svým očím. Z parapetu okna zachraňovali od pohledu týraného pejska, který žíznivě olizoval dešťovou vodu. Případ z Uherského Hradiště, na který jako první upozornil deník Blesk, otřásl nejen běžnými lidmi, ale i celebritami a politiky. "Pejska, kterému se rýsovala žebra a byl kost a kůže, jsme odvezli k veterináři a oznámili vše policii," sdělil Blesku ředitel Městské policie v Uherském Hradišti Vlastimil Paluřík.

Podle vyjádření starosty byl byt plný výkalů a pes byl bez vody a krmiva. Ze zoufalosti prý dokonce vypil vodu ze záchodové mísy.

Pospíšil je rozčilený

"Už od včerejšího odpoledne jsem v kontaktu s úřadem v Uherském Hradišti i veterinární správou a ve věci jsem podal i trestní oznámení," napsal na Instagramu europoslanec Jiří Pospíšil. "Ze stavu, v jakém byl Blade nalezen záchrannými složkami, jsem hluboce otřesen, stejně jako každý, kdo ho viděl, ať už osobně nebo zprostředkovaně. Chovatel, který ho dostal do této katastrofální vyhublosti, je pro mne tyranskou osobou. Žádný pes by se do takového stavu nedostal ze dne na den! Udělat ze psa kostru potaženou kůží trvá týdny. Doufám, že pachatel bude za své jednání čelit nejpřísnějšímu možnému trestu. Teď je ale třeba nechat konat policii a ostatní orgány," uvedl dále s tím, že děkuje všem, kteří se na záchraně Blada podíleli a stále i podílejí.

Své k tomu řekla i Hana Mašlíková."Nikoho z nás to nenechalo chladným a budu asi mluvit za většinu, že tahle lidská zrůda by měla být odsouzena a týraná stejným způsobem, jak týral ten chcípák tohle nebohé zvíře," rozohnila se ve stories na Instagramu.

Veterinářka po prohlídce Blada konstatovala, že byl silně podvyživený, vážil asi 17 kilogramů. “Bez pořádného žrádla byl pejsek určitě více než 30 dní," prozradila Blesku veterinářka Karolína Turčinková.

Expřítelkyně tyrana se brání

Na Instagramu se zároveň objevilo vyjádření ženy, která s dotyčným mužem chodila. Ve stories se obhajuje, že o ničem nevěděla. "Martin měl měl psa ve svém bytě, ve kterém já dva měsíce nebyla, protože bydlím u rodičů. Pejska jsem celou dobu neviděla. Myslela jsem si, že je o něj z jeho strany postaráno, jak mi tvrdil. Ptala jsem se na něj několikrát. Dnešní zjištění je pro mě stejně strašný jako pro všechny. Martin mě zklamal a nedokážu si jeho jednání vysvětlit ani ho omluvit. Je mi z toho hrozně a náš vztah jsem ukončila," uvedla Emilie. Údajně právě jí se měl muž týráním pejska mstít. Tyranovi hrozí až tři roky za mřížemi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy