Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Krutý tyran bezbranného pejska čelí výhrůžkám smrtí: Doufám, že budeš trpět jako to malé stvoření, zuří lidé

Týraný stafford je kost a kůže.
Zdroj: se souhlasem Jiřího Pospíšila
týraný pes

Případ týraného pejska z Uherského Hradiště zvedl ze židlí mnoho lidí. Nechápou, jak někdo může toto udělat bezbrannému zvířeti. Muž, který pracuje jako barber (pánský kadeřník), nechal amerického staforda mnoho dní bez jídla a vody a měl si na něm i vybíjet svůj vztek. Pes vyhubl až na kost, nyní je v rukou veterinářů. Mužovy sociální sítě se zaplnily nenávistnými komentáři. Někteří pisatelé si to s trýznitelem chtějí vyříkat ručně.

Pejska zachránili na sídlišti Štěpnice hasiči. Museli ho vysvobodit z bytu, kde trávil několik dní sám bez vody a krmiva. Zvíře bylo tak zoufalé, že pilo vodu ze záchodové mísy a na parapetu se snažilo ukořistit alespoň pár kapek dešťové vody. Na zvíře upozornila policii všímavá žena.

"Případ převzala Policie ČR s podezřením na spáchání trestného činu týrání zvířete. Z databází zjistili, kdo je nájemce. Zavolali mu a nevěřili vlastním uším. Do bytu se prý nemuseli obtěžovat vstupovat, protože je prázdný a nachází se v něm pouze pes," uvedl na síti X starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Pohled na amerického staforda jménem Blade byl žalostný. Doslova na něm visela kůže.

Majiteli vyhrožují smrtí

Majitelem zuboženého zvířete je barber Martin Tomaštík, který v Uherském Hradišti provozuje pánské holičství, jak zjistila redakce Blesku. Na Facebooku tohoto podniku se to zaplnilo hejty. "Doufám, že tě někdo taky zavře a dá ti co proto! Doufám, že budeš trpět jako to malé stvoření, chudáček, a doufám, že snad ještě hůř, ty ubožáku!" píše mu Verulinka. "Chcípni, hajzle!" vzkazuje muži Denisa. "Ten pes má na světě větší cenu, než ty, hajzle," píše Alexandra. "Zdechneš, zm*de," přidává se Patrik. "Najdu si tě, ty špíno! Dáme 1v1 a uvidíme, jaký jsi hrdina," píše Míša.

Pes je nyní v péči veterinářů a vypadá to, že se z problémů vyhrabe. "Pejska městští policisté okamžitě převezli k vyšetření na veterinu, teď je v péči s 24hodinovým servisem dobrých lidí z Nalezení psi Uherské Hradiště, kde se dává dohromady. Jí, pije a dnes ráno už dokonce na chvíli zavrtěl ocasem," oznámil starosta Blaha.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy